Rozhodující duely o postup do I. ligy se zvrhly v jednostrannou záležitost. Poštorenský Tatran porazil Slávii Hradec Králové v obou vzájemných měření sil a zajistil si tak možnost postupu do druhé nejvyšší volejbalové soutěže.

Nejprve bylo na programu sobotní utkání ve východočeské metropoli. Hosté byli zaskočeni nezvykle velkým rozměrem královéhradecké haly. To se podepsalo i na výkonu v úvodu utkání.

První set byl vyrovnaný, poté získávali náskok domácí. Asistent trenéra Tatranu si vybral oddechový čas a i to pomohlo k vítěznému závěru úvodní sady.
Ve druhém setu získávalo mužstvo hostů jednoznačnou převahu a opět zvítězili.

Poté dostali příležitost hráči z lavičky a to dalo domácím možnost vyrovnat stav utkání na 2:2.

Rozhodovalo se tedy až v tie–breaku. To už opět hrála základní sestava a ta dokázala těsně vyhrát 15:13 a tím celý zápas 3:2.

„Chtěli jsme dát prostor lavičce, proto to bylo tak dramatické. Jinak byl soupeř o třídu horší. My jsme to zvládli díky zkušenostem, soupeř měl mladý tým,“ vysvětlil hrající trenér Tatranu Petr Baránek.

Díky tomuto vítězství tak bylo o celé barážové skupině rozhodnuto. Poštorná byla již před posledním zápasem jasným vítězem.
Druhé utkání v hale v Charvátské Nové Vsi již bylo mnohem jednoznačnější záležitostí.

„Hosté nechtěli odjet s prázdnou. My jsme však hráli na plno. Také nám výrazně pomohli diváci, kterých si k nám našlo cestu na sto osmdesát,“ děkoval přízni fanoušku Baránek.

Po výsledcích 25:17, 25:15 a 25:17 se radovali domácí a zaplněná hala to ocenila potleskem. Nyní je hlavním otazníkem fakt, zda Poštorané budou příští sezonu druhou ligu skutečně hrát.

„Ve čtvrtek máme valnou hromadu a na ní se rozhodne. Je vůle postoupit, ale zatím se neví, jak to bude s finanční stránkou,“ vysvětlil trenér Tatranu.
Jeho mužstvo po zápase nečekala žádná velká oslava. Podle Baránkových slov tým slavil již po vítězství v C skupině druhé ligy.