Do prvního utkání postavil trenér P. Baránek D. Baránka, A. Kovařík, M. a P. Pospíšilovi, V. Fabikoviče a nahrávače M. Svobodu.
Úvodní set prvního utkání začali Poštorané velmi sebevědomě, vedli přes řadu nevynucených chyb 10:7. Za tohoto stavu trenér hostí zareagoval a vzal si oddechový čas. Od tohoto okamžiku domácí družstvo zpřesnilo hru a ujalo se vedení 16:13, 22:20 a set vyhrálo 25:21.

V dalším průběhu vyhecovaného utkání měli domácí hráči nečekaně výborné podání a především velmi dobrý příjem podání. Těmto zbraním nedovedli hosté i přes střídání vůbec vzdorovat a zápas i přes snahu prohráli hladce 0:3.

V druhém utkání Tatran složil odlišnou základní šestku, na nahrávku se postavil P. Baránek. a dále D. Horsák, M. Klimeš, M. a P. Pospíšil, D. Baránek, A. Kovařík a na důležitější post libera M. Svoboda.
I domácí postavili sestavu částečně z lavičky. V začátku prvního setu byl stav vyrovnaný. Ve střední části získali domácí několikrát vedení až o dva body, ale Poštorané nesložili zbraně a vždy srovnali stav.

V koncovce se projevilo zdravé sebevědomí a set vyhráli po tuhém boji 27:25. Ve druhé setu se již od začátku setu opět ujali vedení domácí 7:3, za tohoto stavu vystřídal trenér Horsáka Sadílkem.

Ani toto náhlé střídání nepomohlo a domácí udržovali vedení o tři body až do konce setu. Domácí dotáhli set do vítězného konce a vyrovnali na 1:1.
Do třetího setu vystřídal Kovaříka M. Průdek. A opět se projevila síla Poštoranů, od začátku setu hráli velmi dobrý volejbal a hlavně nekazili. Udržovali si tak stále náskok – 12:6, 19:13 a 23:17. Domácím nepomohlo ani střídaní a oddechové časy, hosté nakonec vyhráli 25:18.
Tomuto složení se dařilo i ve čtvrtém setu, dokázali přitlačit rozleptaného soupeře spolehlivou útočnou hrou a obranou na síti, vedli 10:7, 20:10, 24:14 a set vyhráli s převahou 25:17 a tím i celé utkání 3:1.
Těmito výsledky si Tatran udržel druhé místo v průběžném hodnocení, a to jen o skóre.

Junioři TJ Tatranu Poštorná sehráli v neděli dvě utkání s prvním celkem tabulky TJ Sokolem Šlapanice. Ve sportovní hale v Šlapanicích nastoupily oba celky s odhodláním sehrát velkou bitvu.

V prvním měření sil byli úspěšnější domácí volejbalisté a ve druhém utkání pro změnu triumfovali hosté, kteří dokázali zvrátit nepříznivý stav v pátem setu z 12:7 na 15:17. TJ Sokol Šlapanice tedy pokořil Poštornou v prvním měření sil 3:1, ve druhém zase klopýtl 2:3.
Příští týden sehraje družstvo mužů atraktivní zápas na hřišti tradičního soupeře Sokola Letovice. Doma uvidí příznivci hry pod vysokou sítí hráče TJ Tatranu Poštorná v hale základní školy Charvátské Nové Vsi až v posledním zápase tohoto roku 15. prosince s nováčkem soutěže Sokolem Hrotovice.