Ve funkci hlavního trenéra nahradil Libora Havlíka dosavadní trenér juniorů Petr Baránek, vedoucím družstva je nadále Jiří Fabikovič.
Poštorná zahajovala soutěž venku na hřišti VS Drásov. Domácí v minulém ročníku skončili v této soutěži na druhém místě a nastoupili do zápasu s velkým sebevědomím. TJ Tatran nastoupil v základní sestavě P. Pospíšil, M. Pospíšil, Klimeš, Vl. Fabikovič, Kovařík a nahrávač Svoboda, na lavičce byli připraveni Sadílek, Horsák, Maruška a hrající trenér Baránek Petr.

Úvodní set naznačoval, že bude k vidění vyrovnaný duel, ale koncovku lépe zvládli domácí. Tatran v dalších setech začal tvořit řadu nevynucených chyb, čehož využil soupeř a ještě přidal dobrý útočný servis a tím převálcoval hosty v celkovém poměru 3:0 na sety.

V druhém utkání Tatran složil odlišnou základní šestku, na nahrávku se postavil Baránek Petr dále Sadílek, Klimeš, Fabikovič, bratři Pospíšilové, libero Svoboda. Tomuto složení se dařilo, dokázali přitlačit soupeře útočnou hrou a obranou na síti.
Domácí ztratili jistotu a dobře nastartovaní Poštorané se zastavili až ve třetím setu, kdy domácí Drásov prohrál celkově 3:0 a oba týmy se rozešly se stejným počtem bodů z obou zápasů.