Po oba dny poté probíhaly zajímavé, pohledné a velmi dramatické boje, ve kterých se prokazovalo nejen tenisové mistrovství, ale zejména bojovnost a vůle po vítězství. Řada favoritů byla tentokrát zklamána, ale ti nejlepší se nakonec prosadili. Sportovní úroveň byla podle mínění hráčů i organizátorů nejvyšší v celé historii soutěže.

V hlavní kategorii prošel jako nůž máslem celým turnajem až do finále René Forner z Pezinku a všichni se těšili na jeho závěrečné střetnutí s Davidem Karlínem (ten v semifinále otočil téměř ztracený zápas s Michalem Liptákem). Bohužel pro zranění domácího borce nebylo finále odehráno a Forner se stal vítězem bez boje.

Mužům 40+ kraloval stejně jako v roce 2006 Jan Matějek, kterého potrápil až v posledním střetnutí, po letech znovu výborný, Pavel Mrkvica.
V kategorii muži 50+ se ve finále opakovalo obsazení několika posledních let, ale vítěz se oproti minulému ročníku změnil – tentokrát dosáhl na prvenství Zdeněk Průša, který s přehledem porazil Františka Čermáka. Stejně tak dosáhla na vítězství v ženách Šárka Dobiášová (obhájila prvenství z minulého roku) v boji s překvapením turnaje Radkou Šoupalovou.