„Tenisový oddíl má v současné době registrovaných jednadvacet hráčů od mladších žáků výše, dalších šest dětí se účastní soutěží baby tenisu, kde není nutná registrace," vypočítává manažer Bors Clubu Richard Bartoš.

Ten na začátku školního roku po dohodě s řediteli navštívil některé základní školy v okolí s projektem ukázkové tréninkové hodiny. „Žáci prvního stupně se v hodině tělocviku seznamovali se základy tenisu. V novém školním roce byl ve spolupráci s mateřskými školkami zahájený i projekt „Tenisová školička". Hlavním cílem těchto projektů je samozřejmě snaha přivést k tenisu nové zájemce," říká Bartoš, který je zároveň i členem sportovní komise města Břeclavi.

Jak říká, v současnosti se oba projekty úspěšně rozvíjí a i přes velkou konkurenci ze strany jiných sportovních oddílů, pravidelně dochází do Bors Clubu na trénink téměř dvacítka nových adeptů tenisu.

Od konce letní sezony navíc probíhají s ostatními kluby jednání o hostování hráčů na sezonu 2013 s odvážným cílem postupu v kategorii mladších žáků do první ligy.

V roce 2012 břeclavský tenisový klub, který vznikl fúzí dvou existujících tenisových oddílů, dosáhl toho, aby mu byl udělený statut sportovního střediska mládeže. S tím souvisí třicetitisícová dotace.

„Tyto peníze byly využité na materiální vybavení nejlepších hráčů a trenérské služby profesionálního trenéra s licencí," řekl Bartoš s tím, že na budování nového tenisového centra se podílelo více než čtyřicetitisícovou částkou i samotné město Břeclav a největším mecenášem byla společnost Bors, která umožnila závodním hráčům bezplatné využití přetlakové haly.

V ročníku 2012 obsadil břeclavský tenisový oddíl soutěže baby tenisu, mladších žáků a starších žáků. Největšího úspěchu dosáhlo mužstvo mladších žáků ve složení Tomáš Krajčír, Marek Magula , Martin Magula, Tomáš Melichar, Broněk Gajdůšek, Tereza Halmová, Vivien Charvátová a Bára Šanderová, kterému se podařilo vybojovat postup do druhé nejvyšší republikové soutěže, kraje II.

Družstvo starších žáků obsadilo v kraji III druhé místo. V individuálních soutěžích výborně reprezentovaly náš klub dvě bratrské dvojice, a to bratři Magulovi a bratři Krajčírovi.

„Martin Magula ovládl domácí turnaj kategorie C vítězstvím ve dvouhře i čtyřhře. Ve Znojmě i v Hodoníně obsadil ve dvouhře druhé místo a ve čtyřhře zvítězil. Marek Magula zvítězil ve Znojmě v obou kategoriích a na turnaji v Břeclavi a v Brně obsadil ve dvouhře druhá místa," vyjmenovával Bartoš největší úspěchy domácích tenistů a pokračoval. „Ve čtyřhře zvítězil Tomáš Krajčír, i přes vleklé zranění vybojoval na turnajích kategorie A v Piešťanech a kategorie B v Břeclavi postup do čtvrtfinále. Jakub Krajčír obsadil na turnaji přeboru kraje Bratislava třetí místo ve dvouhře. Stejný hráč dosáhl velkého úspěchu na závěr sezony v Brně na skvěle obsazeném turnaji kategorie B, a to když vybojoval ve dvouhře i čtyřhře bronzová umístění."