„Hrála jsem teď hodně turnajů za sebou v krátkém čase. Mé výkony se konečně zlepšují. Dokázala jsem porazit velmi dobré a mnohem výše postavené hráčky ze Španělska. Zvedla jsem si hlavně sebevědomí, protože jsem sice hrála dobře, ale nevyhrávala jsem. Tak jsem to snad zlomila a spravila si psychiku," těší mladou tenistku.

A čím to? Kde je příčina jejího zlepšení? „Pozměnili jsme s trenérem celkovou moji taktiku. Jsem ráda, že to funguje. Snažím se hrát o dost agresivněji než dříve. Už jsem zesílila natolik, abych mohla hrát agresivně od prvního míčku, snažím se, jak se říká, zabít každý úder," vysvětluje změnu v herní strategii Dubská.

V posledním turnaji si Dubská smlsla na první soupeřce dvěma kanáry za čtyřicet minut. Pak vyřadila i nasazenou turnajovou jedničku 6:1 a 7:5. Osmifinále prošla po výhře 6:3 a 6:2. Stopku ji vystavilo vlastní tělo. Při podávání si natáhla břišní sval, což ji limitovalo a zápas musela skrečovat.

„Už jsem ten sval měla natažený. Dala jsem si pár dní oddech od podávání a přešlo to. Teď se ale znovu ozval. Měla jsem hodně prvních servisů, nemohla jsem potom dát ruku nad hlavu. K tomu se teď přidaly horečky. Všechno se pokazilo najednou. Takže zdravotní pauzu musím mít tak jako tak. Hlavně že ten sval není utržený," popisuje své zdravotní trable mladá Břeclavanka, která je 847. na juniorském žebříčku ITF.

Do svého rodného města se ale jen tak nepodívá. „Břeclav bohužel neuvidím ještě dlouho. Nejdříve v říjnu. Poprvé v životě zkusím být čtyři měsíce v kuse. Zatím jsem byla nejdéle dva. Ale rodiče by za mnou měli v srpnu přiletět," dodává Dubská, kterou čekají za týden dva turnaje ITF Junior v Portugalsku.

Na podzim už jí čekají další pokusy o první body do ženského žebříčku WTA. „Snad se mi do konce roku podaří protlačit se do žebříčku," přeje si Dubská.

Nic lehkého ji nečeká. Začíná totiž od nuly a musí se do ženských turnajů probít přes tři kola kvalifikace a pak vyhrát alespoň v prvním kole.