Magické skóre 2:6 se stolních tenistek MSK Břeclav vjejich posledních utkáních nepříjemnědrží.

Dvakrát podlehly tímto poměrem bodů maďarskému Kecskemétu, 2:6 skončilo iprvní utkání okonečné páté místo vsoutěži se slovinskou Vrtojbou.

Přitom Slovinky se mohly skutečně opřít jen ovýkony dvojice Yang Ting-Petra Škabar, protože třetí hráčka Vrtojby Tina Silič byla ohodně slabší.

Přesto celek MSK nedokázal na tuto elitní dvojici získat ani bod, úspěchy se dostavily jen vzápasech střetí hráčkou soupeře.

„Je to překvapení. Soupeř je sice kvalitní, avšak kdybchom odvedli lepší výkon, mohli jsme ivyhrát,“ pronesl trenér Břeclavi Jaroslav Hýbner.

Stoprocentně svůj úkol vtěžkém utkání splnila jen třetí hráčka Břeclavi Veronika Malíková. Získala svůj očekávaný bod výhrou 3:0 nad Siličovou, zápas se Škabarovou dobře rozehrála (1:1 na sety), po dosažení šestého bodu Vrtojby bylo ale celé utkání předčasně ukončeno.

„Veronika svůj úkol splnila, jednoznačně nezklamala,“ krátce hodnotil Hýbner.

Pochvalu za nezměrnou bojovnost si zaslouží Olesja Stachova, přestože se na jejím kontě aktiv objevila nula. Se Škabarovou začala hodně nervózně, až moc chtěla družstvu pomoci ziskem důležitého bodu. První dva sety byly zjejí strany hodně špatné, ve třetím prohrávala 0:5 a 2:7, ale stále se snažila docílit obratu. To se jí povedlo a vsetu čtvrtém se již znovu hrálo okaždý bod, jak je uStachové zvyklem. Vzávěru ale byla Slovinka, produkující nepříjemný herní styl, útočnější a zápas dotáhla do úspěšnéhokonce.

Výborný nástup ukázala Stachova vboji sčínskou obranářkou Yang Ting, které vzala první dva sety, ten druhý po fantastickém výkonu (11:2). Pak se do jejího odvážného, až riskantního útoku začaly vkrádat nepřesnosti, Číňanka stále častěji získávala body výpadovým útokem a nakonec Stachovou udolala.

Hra se vůbec nedařila Ivaně Weberové, která měla snadný rozjezd se Siličovou (první dva sety 11:0 a 11:1), pak ale nebyla schopná čelit hře Škabarové a ani se nedostala do správného bojovného naladění.

Ve stejném duchu proběhl ijejí zápas sYang Ting. Rozpačitá byla iúvodní čtyřhra, vníž Slovinkám stačilo držet míč na stole a domácí stolní tenistky samy hodně kazily.

„Od Ivany jsem čekal víc. Nedokázala se porvat snepříjemnými herními styly,“ komentoval kouč Hýbner.

Odveta se bude hrát 11.března ve Slovinsku a ženy MSK Břeclav Gumotex vní budou mít opět jen teoretickou šanci vysokou porážku soupeři odvést. Již samotná výkonnostní supertřída Yang to nedovolí a málo prohrává iŠkabar.

„Vkaždém případě již samotnou účast břeclavských žen velitní společnosti renomovaných celků je nutno brát jako jejich další úspěch. Akdyby mohla vplay off hrát iMai Gejie, jistě by byly výsledky výrazně lepší,“ uzavřel trenér Hýbner.