Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. Olympiáda dětí a mládeže je největší sportovní akcí svého druhu u nás.

Snem každého sportovce je zúčastnit se olympijských her. Zapálení ohně, slavnostní zahájení her, předávání medailí na slavnostních ceremoniálech, život v olympijské vesnici, a také setkávání se sportovci z různých odvětví dělá olympiádu největší sportovní událostí v životě všech sportovců. Tuto atmosféru mohli v minulých dnech nasát i mladí reprezentanti krajů České republiky na V. ročníku Letní olympiády dětí a mládeže, která se tentokrát uskutečnila v Olomouci.

„Jednou ze zástupkyň břeclavského okresu na této akci byla i žákyně našeho volejbalového oddílu z Břeclavi Marika Tesařová. Ta byla hráčkou základní sestavy výběru Jihomoravského kraje, která obsadil v Olomouci 7. místo a Marika Tesařová byla nejlépe podávající hráčkou družstva, když v celotýdenním turnaji nezkazila ani jeden servis,“ chválila svou svěřenkyni trenérka břeclavských volejbalistek Vladana Šedá.

Sama břeclavská trenérka byla navíc společně s brněnským kolegou Zdeňkem Janouškem vedoucí výběru Jihomoravského kra­je.

Kromě těchto dvou členek volejbalového týmu se olympijských her mládeže zúčastnil mezi 303 závodníky Jihomoravského kraje v chlapecké volejbalové kategorii Břeclavan Tomáš Baťka.

IVAN RYLICH