Jde o loterii. Přesto se ta otázka nabízí. Kdo letos vyhraje titul pro mistryně české extraligy stolního tenisu?

S téměř stoprocentní pravděpodobností se o pohár utká Břeclav, Frýdlant nad Ostravicí a Hodonín. Osobnosti oslovené redaktory Břeclavského deníku se shodují, že Břeclavi zlaté medaile uniknou. Stejně jako loni.

„Myslím si, že vyhraje Hodonín. Má více zkušeností. Vidět to lze názorně na Aleně Vachovcové, která už několikrát v play-off ukázala, že umí zapnout v rozhodující chvíli. Ve spojení s Kateřinou Pěnkavovou jsou silné,“ tvrdí například bývalá jednička břeclavského celku Renáta Štrbíková.

Byla to ona, kdo v roce 2010 dovedl tým z města na řece Dyji k triumfu. Po jejím odchodu do zahraničí se Břeclavankám titul obhájit nepodařilo. Marně se o to loni pokoušeli s maďarskou exreprezentantkou Vivien Ellöovou.

„Ve vší úctě k Vivien, je už za zenitem. Aby Břeclav vyhrála titul, potřebovala by ještě posílit. Osobně věřím v překvapení, že se triumfu dočká Frýdlant. Mají plno mladých hráček a zejména Bartošová je hodně silná,“ komentuje možný scénář dlouholetý kouč ženského A týmu Břeclavi Jaroslav Hýbner, momentálně šéftrenér mládeže.

To bývala břeclavská opora Ivana Weberová je přesvědčená, že šampionkami se stanou hráčky z jejího dřívějšího působiště, nebo soupeřky z Hodonína. „Šance vidím půl na půl. Roli bude hrát aktuální forma,“ podotýká Weberová.

Podobně smýšlí rovněž Hana Matelová, pro niž byla loňská sezona poslední v hodonínských barvách. V současné době hraje druhou bundesligu v Německu. Než odešla, loučila se titulem. Tím titulem, pro nějž si až do finále kráčely suverénní Břeclavanky. Jenže zakoply. A podle Matelové zaváhají i letos.„Rozhodující bude výkon Kačky Pěnkavové, která ve finále udělá tři body a ostatní titul doklepnou,“ věští Matelová.

Hýbner mezitím upozorňuje, že velmi důležitým se stane umístění po základní části. Kdo ji vyhraje, narazí v semifinále na papírově slabšího soupeře. Zatímco druhý a třetí tým se utká v tuhé bitvě o postup do další tahanice. Tentokrát už o zlato.„Letos je soutěž více otevřená, než loni. Vyvrcholení bude hodně zajímavé. Počítat se bude každý míček,“ říká Hýbner.

Navíc. Týmy se okrádají navzájem. Břeclav letos prohrála s Hodonínem, ale porazila Frýdlant. Ten naopak zdolal Hodonín.

Nápovědu může přinést nejbližší víkend, kdy Břeclavanky vyzvou k odvětě Frýdlant.