V utkání pátého kola bojů v základních skupinách mezinárodní Superligy stolních tenistek se utkaly ženy MSK Břeclav Gumotex s mladou rezervou z Topolčan. Vzhledem k postavení v tabulce byly Břeclavanky jasným favoritem utkání a neponechaly nic náhodě. V hale na Lesní ulici porazily za asistence televizních kamer s přehledem béčko ŠKST Topolčany 6:1.

Hráčky základního kádru družstva MSK Renáta Štrbíková, Ivana Weberová a Olesja Stachova absolvovaly tyto lehké zápasy s Belianskou, Hippikovou a Bútorovou bez jediného zaváhání.

Jediný bod ztratila břeclavská náhradnice Veronika Malíková, která ve druhé sérii dvouher vystřídala Štrbíkovou a po nevýrazném výkonu prohrála 0:3 s Bútorovou. Hodně napověděl už první set, v němž měla Malíková tři setboly (10:9, 11:10 a 12:11). Když ani jeden neproměnila a set prohrála, narostlo její soupeřce sebevědomí a dotáhla zápas k zisku čestného bodu mladé rezervy Topolčan, která okupuje v tabulce slovenské ženské extraligy třetí příčku.
Béčko Topolčan tak bez ohledu na poslední zápas s maďarskýmm Kecskemetem ukončí superligovou sezónu na posledním čtvrtém místě.

Poslední utkání ve skupině C budou hrát ženy Břeclavi již příští úterý 16. prosince znovu doma, tentokrát ve sportovní hale ZŠ Kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi, a opět za asistence televizních kamer. Jejich soupeřem bude rakouský celek UTTV Volksbank Pinkafeld, jehož dres oblékají Maďarky Nyitrai a Viski a Slovenka Brunaiová. Očekává se vyrovnanější boj než v úterý se Slovenkami, ale i v tomto případě bude domácí družstvo MSK papírovým favoritem. První vzájemné měření sil na rakouské půdě z konce září letošního roku vyznělo jasně pro Břeclavačky, které Pinkafeld porazily 6:1.

Bez ohledu na výsledek posledního utkání s Rakušankami se Břeclavanky stanou vítězkami své skupiny Superligy a postoupí do čtvrtfinále soutěže z prvního místa. Budou však chtít postup potvrdit vítězstvím nad Pinkafeldem a udržením dvoubodového náskoku před maďarským Kecskemétem. Začátek posledního superligového utkání je v 18 hodin.