„Já se přiznám, že už jsem tady osm let a už mi Hustopeče přirostly k srdíčku,“ vyznává se ke svému vřelému vztahu k Hustopečím trenér Jahoda. „Přišel jsem, když byly v třetí lize a podařilo se mi je dostat do druhé a pak i do první. Pak přišli jiní trenéři, kteří je dostali až do extraligy. Teď ale přišla jiná situace, kdy ztrácejí body. Jako abych dělal nějakého zachránce, to ne, ale člověk se snaží,“ říká nejlepší trenér Břeclavska v roce 2006.


Jaká je tedy teď Vaše úloha u mužstva. Co máte s ním udělat?
Alespoň nějaké dobré umístění. Ten postup si myslím, že už nedokážeme.

Co považujete za dobré umístění?
Pro mě je dobré umístění, kdybychom byli alespoň druzí nebo třetí. To bych byl spokojený.

Bylo to těžké rozhodnutí vrátit se zpátky k tomuto mančaftu?
Já už jsem si myslel, že budu v klidu. Kluky mám samozřejmě rád. Musím přiznat, že s tím kolektivem se znám, a že mezi ně jdu rád. Ale už jsem nepočítal s tím, že někdy budu ještě někoho trénovat.

Znal jste je všechny nebo někteří byli noví a musel jste se nimi seznamovat. S tím jak hrají a jaký styl hry uplatňují?
To víte že jo. Některé hráče, co přišli nedávno, ty jsem tak dobře neznal. Ale znal jsem je alespoň od vidění. Když se člověk na toho hráče podívá a má je párkrát na tréninku, tak už ví, co od něho můžete čekat, a co ne. To by měl správný trenér poznat.

Tady v Hustopečích je družstvo složené z bývalých extraligových hráčů a řadou ještě nedávno juniorů. Je to ještě stále cítit ten rozdíl mezi nimi a jak k té otázce mladí-staří přistupujete vy?
Já se přiznám, že jsem byl vždycky fanda mládí, protože mládí přináší do mančaftu takovou jiskru a souboj, protože je potřeba, aby se mladí rvali o posty a staří samozřejmě tady věčně nebudou. A mimochodem ten dorost, který tady byl, jsem rok trénoval. Myslím si, že kluci odvádí dobrý výkony a určitě tam to místečko už budou mít.

Tady byla dlouho diskutovaná otázka brankářů. Zdá se, že v tuto chvíli máte těch brankářů až moc?
Vrátí se Bavlnka z Plzně, který byl na operaci, takže budeme mít čtyři brankaře. Bude těžký boj. Musí se o to porvat. Tak to na světě chodí.

Co potřebuje hustopečská házená k tomu, aby se zpátky vrátila do 1.ligy, kam jste ji před nedávnem dovedl?
Já si myslím, že potřebuje mládí. Pořizovat hotový hráče, to je nemyslitelná záležitost. Takže je potřeba se věnovat mládeži. Mít tady všechny mládežnické složky. Když bude na tréninku 30 žáčků, tak ta generace postupuje a pak už se doplňuje ze svých vlastních zdrojů. Já pocházím z Telnice a tam mají všechny složky na velmi dobré úrovni. Věnují se tomu a dělají to dobře.

A nemůže to tedy fungovat tak, že Telnice budou jakousi farmou hustopečského mužstva?
Může být všechno, ale je to velký problém, když si vypěstujete kvalitního hráče a pak se ho máte zbavit. Je s tím vždycky problém a spoléhat se na to, že nám to bude někdo vychovávat. To není dobré.

Budete trénovat hustopečské házenkáře i v příští sezóně?
Na to vám teď nedokážu odpovědět, ale spíše bych řekl, že ne.

Znamenalo by to pro Vás konec s házenou? Jaké házenkářské cíle máte vy osobně ještě před sebou?
Já osobně už žádné cíle nemám. Já už jsem si svoje cíle splnil. Párkrát jsem si v životě udělal radost, např. s dorostenci v Telnici, které jsme vytáhl do II. ligy a tady v Hustopečích jsem si taky pár radostí udělal. Takže si myslím, že už jsem si svoje sportovní přání splnil.