Zdeněk Missbach, který se s týmem dokázal probít donejvyšší domácí soutěže a přes všechny nepříjemnosti, které Jihomoravany v poslední sezoně postihly, dokázal družstvo v baráži pohodlně zachránit, končí na místě hlavního trenéra.

„Odcházím na základě vlastního rozhodnutí. Oznámil jsem to sekretáři klubu (a kativnímu hráči klubu – pozn. red.) Davidu Semerádovi,“ vysvětlil končící trenér.

Málokdo znalý poměrů v hustopečském klubu se Missbachovi diví. Loňská sezona jej musela stát neskutečné množství nervů a psychických sil.

K několika zápasům na palubovkách soupeřů jelo jeho mužstvo jen s torzem týmu. Někdy ani nemohli hrát v plném počtu a třeba v Třeboni musel do útoku brankář Mahušek.

„Nechtěl jsem absolvovat loňský průběh sezony. Bylo mi však řečeno, že k žádnému posílení kádru nedojde. Zkušenější hráči jako Jahoda nebo Sedláček prohlásili, že to chápou, když jsem jim to oznamoval,“ přiblížil Missbach. Podle informací Deníku však za jeho odchodem vězí především klesající zájem o dění v klubu jeho majitele Jiřího Funka.

Bez práce dnes již bývalý hustopečský trenér dlouho nezůstal. Nastoupil do týmu Královopolské Brno, které se v loňské sezoně zachránilo v první lize. „Ani letos nebudou cíle rozdílné. Mám velmi mladé mužstvo, možná až moc. Jsou to všechno kluci kolem osmnácti let. Momentálně tedy hledám optimální sestavu pro udržení v soutěži,“ nastiňuje Missbach své aktuální plány.

Jeho současný klub, KP Brno, se zkušeným trenérem jednali už před baráží. Jenomže tenkrát ještě Missbach odmítl. Čekala jej baráž a navíc chtěl v Hustopečích pokračovat. Časy se ale mění.

S hořkostí však od Legaty neodchází. Podle jeho slov byla řada věcí pozitivních. Především v prvním roce.

Jak to bude s Hustopečemi dál, nedokáže příliš odhadovat.

„Přál bych jim, aby se udržely. Jižní Morava extraligovou soutěž potřebuje, aby se tu házená zabydlela a dostala se do povědomí fanoušků. Ti byli především v Hustopečích samozřejmě skvělí,“ uzavřel Missbach.

Nástupce na lavičce Legaty je již znám. Stal se jím bývalý trenér ligového Přerova Pernička.