První utkání o konečné třetí místo v mezinárodní superlize mezi stolními tenistkami MSK Břeclav a chorvatským Iskon Zagreb začalo pro domácí hráčky velmi nadějně.

Po očekávané porážce v úvodní čtyřhře se Lenka Harabaszová pustila bez respektu do chorvatské jedničky Tamary Boros a zdolala ji díky účinnému podání, odvážným forhendovým topspinům a dobře umisťovaným bekhendovým prohozům 3:1.

Slibný začátek

Vivien Ellö si s lehkostí poradila s trojkou Zagrebu Milicou Durak a jen Kristýna Mikulcová nestačila na skvělou Číňanku Zhou Yue. Stav utkání byl 2:2 a karty byly pro domácí tým nadějně rozdané.

Na Boros si ve druhé sérii dvouher vyšlápla i takticky výborně hrající Ellö. Číňanka znovu předváděla skvělý reflex a útočnou jistotu z obou stran nedala šanci Harabaszové a když Mikulcová úspěšně zvládla souboj trojek s Durak, dostal se podruhé celek MSK do vedení 4:3.

„Zdálo se, že Harabaszová už nemůže prohrát s nevýraznou Durak, a že již máme v kapse alespoň cennou remízu v kapse. Když navíc Mikulcová s Boros i Ellö se Zhou Yue dokázaly po výborném výkonu vyhrát první dva sety, utkání mohlo skončit i naší těsnou výhrou,“ myslel v průběhu zápasu na možné příjemné překvapení trenér MSK Břeclav Petr Nedoma.

V kritických momentech se ale ukázala vyzrálost hráček Zagrebu, které všechna úskalí odvrátily. Boros ve čtvrté sadě proměnila až čtvrtý setbol, aby v závěru pátého dějství definitivně získala svůj první bod, jinak by se domů vracela s nečekanou nulou. Číňanka i s pomocí některých šťastných míčů chytila nástupy do dalších setů, a když vedla, byla k neudržení. Ellö hrála v prvních dvou sadách na hranici svých možností, k výhře ale bylo zapotřebí získat sety tři, dva byly málo.

Tíha zodpovědnosti

Remízu měla zpečetit v posledním zápase Harabaszová, ale dolehla na ni tíha zodpovědnosti, neudržela míče ve výměnách a překvapivě rychle vyklidila pole. Durak, která byla hodně děravá na forhendu, nabídnutou šanci uchopila a pomohla favorizovanému Zagrebu k těsné výhře 6:4.

„Před utkáním bych tento výsledek brala, po jeho průběhu jsem ale z těsné porážky zklamaná,“ řekla po velké stolnětenisové bitvě manažerka břeclavského oddílu Linda Ivanová.

Břeclavi opět chyběla Elena Dubkova, která v termínu superligového klání startovala v utkání Evropské ligy žen Bělorusko-Česká republika v Minsku. Přestože Dubková nenastoupila, Češky tam podlehly soupeřkám 0:3 a zahrají si o třetí místo s Polskem.

MSK ČP Břeclav Gumotex – HAST Iskon Zagreb 4:6
Harabaszová, Mikulcová – Boros, Zhou 0:3 (-8, –4, –4), Harabaszová – Boros 3:1 (5, 10, –7, 5), Ellö – Durak 3:0 (9, 5, 2), Mikulcová – Zhou 0:3 (-4, –7, –5), Ellö – Boros 3:1 (2, –14, 6, 8), Harabaszová – Zhou 0:3 (-6, –8, –11), Mikulcová – Durak 3:1 (7, 7, –6, 7), Ellö – Zhou 2:3 (7, 10, –5, –5, –1), Mikulcová – Boros 2:3 (6, 8, –3, –11, –7), Harabaszová – Durak 1:3 (-9, 5, –4, –8)