Zatímco béčko MS Brno je výkonnostně zhruba na úrovni Břeclavi B (první utkání v Brně skončilo 5:5), Líšeň a Sokol Brno B okupují druhé a třetí místo druholigové tabulky a patří k adeptům na play-off o postup do 1. ligy.

Remíza 5:5 s MS Brno B je velkým úspěchem rezervy MSK. Nastoupila totiž bez nemocné jedničky Svatavy Janků, a o remízu se tak mohly postarat jen Denisa Pyskatá s Magdalénou Šubíkovou. Devítiletá Martina Vašíčková doplňovala družstvo jen co do počtu hráček. Výborným výkonem se blýskla Šubíková, která porazila všechny tři hráčky soupeře a společně s Pyskatou byly úspěšné i v úvodní čtyřhře. Pyskatá postrádala herní pohodu, jen pomalu se rozehrávala a bodovala až ve své třetí dvouhře s Havlíčkovou.

V rychlém sledu

Druhé remízy 5:5 dosáhly stolní tenistky Břeclavi B se Sokolem Líšeň. To již měly k dispozici i hráčku extraligového áčka Kristýnu Mikulcovou, která položila základ úspěchu svými třemi body z dvouher. Šubíková se ještě nestačila zregenerovat z náročného předcházejícího utkání, stěžovala si na únavu v nohou, což omezovalo její náročný způsob hry. Na druhé straně oživla Pyskatá, která dokázala překonat i nejlepší hráčku 2. ligy Babákovou 3:2, a zajistila tak svému družstvu důležité body k remíze.

I třetí utkání se Sokolem Brno B skončilo 5:5. Začalo nadějně bodem čtyřhry Mikulcová-Pyskatá, pak získala brzy své tři body Mikulcová ze dvouher a k dalšímu úspěchu bylo hodně blízko. Přes zkušené hráčky Šulovou a Blatnou, které jsou strůjkyněmi dobrých výsledků béčka Sokola, nešlo bodovat. Na ty si ještě Pyskatá se Šubíkovou nemohou troufat, i když v některých herních pasážích je dokázaly přehrávat. Rozhodnutí padlo v zápasech mladých stolních tenistek MSK s trojkou Sokola Pokornou. Šubíková na ni měla v první sérii dvouher tři mečboly, ale ani jeden nevyužila, Pyskatá Pokornou v poslední sérii zdolala 3:1 a třetí remíza byla na světě.

V tabulce 2. ligy jsou ženy MSK Břeclav B nadále sedmé, přičemž jejich náskok na osmý Sokol Čejč a devátý Sokol Brno A je tříbodový. Do konce základní části chybí dvě kola, Břeclavi by tedy mohla stačit jedna remíza k tomu, aby se vyhnula skupině play-out.