Triatlon zažívá v posledních letech boom a je to poznat i na startovním poli. „Čím dál častěji se nám hlásí i profesionální triatlonoví závodníci z Česka i Slovenska, kteří mají náš závod jako součást ostrého tréninku. Závod je ale především určen amatérům, i těm, kteří nemají s triatlonem ještě žádné zkušenosti. Většina lidí se obává plavecké části, tu ale většina nakonec hodnotí jako nejsnazší,“ směje se hlavní pořadatel akce Petr Sudín.

Kolem stovky závodníků každoročně prověří hlavně cyklistická část mezi Břeclaví, Valticemi a Lednicí, kde není nouze o kopce. Ale ani závěrečný běh není pro již unavené tělo žádnou lahůdkou. „I když jste triatlonem nepolíbený, neplavete kraulem a nemáte závodní kolo, bez problémů se do cíle dostanete do dvou hodin,“ říká pravidelný účastník závodu Martin Daneš.

Start bude třetí červencovou sobotu v 10:30 hodin, ale ani doprovod závodníků se nebude v prostorách depa nudit. „ Jako novinku chystáme robotickou ruku, která bude točit iontový nápoj a vodu do kelímků. Pro děti pak budou nachystány doprovodné závody s překážkami a paintballovou střelbou,“ doplnil Sudín.

Hlavní rozhodčí českých triatlonových závodů Radana Nováková.
V triatlonu se trestá odhalená hruď nebo třeba sluchátka v uších, říká rozhodčí