Starší žactvo a dorost se sejdou 5. a 6. září v Praze na Oáze, nejmladší a mladší žactvo v Děčíně. Pro úspěšný vstup do bodovacího seriálu bude výhodné být mezi nasazenými hráči, což pro první turnaje zaručují redukované žebříčky výkonnosti po sezóně 2008 - 2009.

Z tohoto pohledu mohou být nejvíce spokojeni dorostenka Kristýna Mikulcová, nejmladší žák Jan Vašíček a mladší žákyně Magdaléna Šubíková (všichni MSK Břeclav).

Mikulcová, která je aktuálně první dorostenkou ČR, svého čelného umístění dosáhla ještě jako hráčka Moravské Slávie Brno.

Vašíček je třetím nejmladším žákem ČR, po minulé sezóně mu patřilo šesté místo.

Šubíková se ještě vešla do nejvýše nasazované osmičky, hodně jí k tomu pomohl velmi dobrý výsledek na MČR mladšího žactva v Havířově.

Výhodnou pozici před prvními turnaji mají i mladší žákyně Denisa Pyskatá (Sokol Lanžhot, 13.) a starší žákyně Adriana Bzirská (MSK, 12.).

Dorostenka MSK Petra Mergenthalová je v nasazovacím žebříčku patnáctá, mezi nejlepšími figurují i Vašíček mezi mladšími žáky (34.), Barbora Poláchová (48.) a Bzirská (49.) mezi dorostenkami.

Pyskatá skončila minulou sezónu jako čtvrtá nejmladší žákyně ČR, ale jistých úspěchů dosáhla i o kategorii výše, a proto je její přechod mezi mladší žákyně plynulý. Totéž se nepodařilo Svatavě Janků, jedné z nejtalentovanějších stolních tenistek regionu.