Na pár otázek jsem se před závěrečnou částí sezony zeptal břeclavského kapitána Lubomíra Čulena mladšího.

Pokud se nepletu, tento víkend začínáte druhou část sezony v okresní lize, že?
Ano, začínáme už tuto sobotu 20. února ve 13 hodin, kdy na hřišti v Hustopečích začínáme s vedoucím týmem tabulky Reaktors Hustopeče. Bude to křest ohněm, ale zatím to vypadá, že proti favoritovi nastoupíme v plné síle.

Jak jste se přes zimní přestávku připravovali na jarní část sezony?
Kromě toho, že se udržujeme ve formě každý individuálně po celý rok, tak jsme pravidelně každý týden trénovali pod dohledem trenéra Sadílka v tělocvičně ZŠ na Slovácké. Jen je škoda, že se tam nemůžeme připravovat s hokejkama a s míčkem na hokejbal, protože bychom zničili omítku za brankama. Hrajeme proto jen florbal, což je docela podobé, a samozřejmě trénujeme fyzičku.

Posílili jste nějak přes zimní přestávku?
Nějaké posily určitě připravené mám, počítám tak zhruba se třemi až čtyřmi hráči, které vyzkoušíme. O koho jde ale zatím neřeknu, protože by se k týmu měli připojit až v polovině března. Ale s hokejkou to rozhodně umějí, takže snad nebude žádný problém.

A co se týká zranění, momentálně postrádáme zatím jednoho obránce a dva útočníky, ale pomalu se k tréninku vrací hodně platný útočník Cabal, který měl dlouhodobé potíže s kolenními vazy. Ten by měl být pro nás rozhodně přínosem.

S jakými cíly jdete do druhé části docela slušně rozehrané sezony?
Stále máme ty nejvyšší cíle, s ohledem na naše možnosti, samozřejmě. V základní části se chceme posunout na druhé místo, na které si myslím máme výkonnost, pokud se nám vyhnou zranění. (Draci ztrácí šest bodů – pozn. red.)

A v play off se chceme zkusit se prokousat až do finále a tam se poprat o „titul“. Přestože se nám loni sezóna vůbec nepovedla, tak letos by vám každý náš hráč řekl, že pokud skončíme hůř jak druzí, bude to hodnoceno jako nepovedená sezóna.

Jde hlavně o to, že oproti loňským sezonám se naše podmínky změnili hodně k lepšímu. Kdysi jsme kvůli absenci vhodného hřiště trénovali na parkovišti, často nás trápil nedostatek hráčů apod. Nyní nás jezdí k zápasům dostatek, hrajeme pod vedením trenéra a až na jeden zápas se nám daří držet nervy na uzdě.

A nyní poslední otázka přímo na tebe. Z okresního přeboru si tě letos vytáhl druholigový tým Agrotec Hustopeče. Jak si zatím vedeš o soutěž výš?
Ano, bylo to docela nečekané. Z ničeho nic se mi na podzim ozval vedoucí hustopečského týmu, jestli bych měl zájem vyzkoušet si druhou ligu. Nejprve jsem byl trošku zaskočen, ale po krátkém rozmýšlení jsem na nabídku kývl. Moje povinnosti v okresní lize to neohrozí, mám do Hustopče vyřízeny střídavé starty. Chci pomoci oběma týmům, za které nyní nastupuji.

Co se týče výkonnosti, sám sebe bych nerad hodnotil, to je úkol pro jiné. Zatím jsem stihl odehrát tři druholigové zápasy ve druhé pětce Hustopeč a připsal jsem si tři asistence. To jsou čísla. S troškou štěstí jsem už mohl mít na kontě i premiérovou druholigovou branku, ale zatím mi to tam nespadlo. Snad se dočkám co nejdřív.