Po dvou letech čekání se do malé vesničky u Hustopečí vrátil mistrovský titul ve šprtci, neboli billiard hokeji. Pro uherčické Bizony to byl již třetí titul v šestnáctileté historii klubu.

Letošní boje o prvenství byly napínavé až do polsedního kola. V něm na domácí půdě přivítaly Uherčice v trojutkání Šprtmejkry z Ostravy a Prague NHL.
Domácím stačilo vyhrát jediný zápas. Nenechali nic náhodě a již po prvním zápase s Ostravou se mohli radovat z titulu. V zápase s Pražany dali důvěru hráčům z lavičky, ale ani prohra 9:11 nemohla nic změnit na oslavě prvenství v soutěži.

„Ale rozhodující bylo předchozí utkání v Dobré Vodě, kde jsme našeho největšího konkurenta porazili na jeho půdě. Oni tam neprohráli šest let,“ upozornil Libor Předešlý, šéf uherčického šprtce.

Hráči, kteří se o republikové zlato zasloužili, jsou v euforii. A který titul má největší váhu? President uherčického klubu je staví do stejné roviny. „Týmy se stále zkvalitňují a posilují. Je těžší uspět. Ani my jsme se nevyhli v sezoně výkyvům, ale s týmy z první čtyřky jsme ani jednou neprohráli,“ pochlubil se Libor Předešlý, nejúspěšnější hráč Uherčic v sezoně.

Ten je také jedním ze tří pamětníků, spolu s bratrem Michalem a Markem Furchem, kteří pamatují všechny tři uherčické tituly. První přišel v roce 1993, dva roky po založení oddílu.
„První titul přinesl obrovskou nováčkovskou radost. Ten druhý zase přišel po dlouhých dvanácti letech, takže ten jsme si taktéž velmi užili. A ten současný? Je to prostě mistrovský titul,“ vysvětlil s úsměvem Předešlý.

Republikové prvenství bohužel pro Uherčice neznamená, že budou na sto procent hrát v Poháru mistrů evropských zemí. „Bohužel, budeme muset hrát baráž s Dobrou Vodou, která PMEZ obhajuje. Dva týmy od nás hrát nesmí,“ sdělil Předešlý.
Jeho a další tři kolegy z týmu čeká v nejbližší době mistrovství republiky. I na nich budou chtít uherčičtí reprezentanti uspět. „Věříme, tak jako vždycky,“ uzavřel Marek Furch, který bude příští rok a mistrovství světa v Mostě obajovat stříbrnou medaili.