Jakub Uher, atlet Lokomotivy Břeclav, se poprvé zúčastnil Zlaté tretry, nejprestižnějšího atletického závodu v České republice. Několikrát měl možnost si mítink prohlédnout jako divák, tentokrát si výbornou atmosféru vychutnával na běžecké dráze. „Každému bych přál zazávodit si před takovým fantastickým publikem. Bylo to úžasné, když diváci fandili,“ neskrýval nadšení břeclavský atlet.

Na sto deset metrů překážek si zlepšil svůj osobní rekord o osm setin sekundy, který má nyní hodnotu 14,77. Úplně spokojený ale Uher není. „Na jednu stranu mám radost, je to dobrý výkon. Ale cítil jsem, že mám ještě rezervy, několik překážek mi nevyšlo,“ litoval závodník Lokomotivy.
Na vítěze svého rozběhu Američana Davida Paynea ztratil takřka jednu a půl vteřiny. Nutno dodat, že Payne nenašel přemožitele ani ve finálovém běhu, a stal se tak celkovým vítězem ve své disciplíně.

Jakub Uher dokončil rozběh na sto deset metrů překážek na sedmém, předposledním místě. Osmý, ve stejném čase, byl fenomenální desetibojař Roman Šebrle, který startoval hned ve vedlejší dráze. „Ne, nervózní jsem nebyl. Až mě to překvapilo, čekal jsem, že to bude horší. Roman mě navíc ještě hecoval, takže to bylo dobré,“ smál se Uher, kterého v nejbližší době čeká mistrovství České republiky v Třinci. Tam poběží, stejně jako v Ostravě, 110 metrů překážek a navíc i ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Břeclavský překážkář si kromě atmosféry nemohl vynachválit především organizaci mítinku.
„Vše bylo naprosto perfektní. Od závodu až po zázemí pro atlety. Pořadatelé zaslouží velkou pochvalu. Každý rok dokáží přitáhnout obrovské hvězdy. Nějaké konkrétní jméno je ale těžké vypíchnout,“ poukázal na kvalitní obsazení ostravského závodu.

Pro Jakuba Uhra byla Zlatá tretra sportovním vrcholem v jeho dosavadní kariéře. Jak sám dodal, doufá, že to nebude jeho poslední účast na tomto podniku.
Břeclavská atletika se tak může pochlubit úspěchem, že její atleti zanechali stopu na prestižním závodě. U Jakuba Uhra je navíc velká šance, že svůj start zopakuje a svůj výsledek ještě vylepší.