Již několik let je neodmyslitelnou jedničkou břeclavského týmu zkušený šestatřicetiletý gólman David Galla. I v této sezoně drží své mužstvo nad vodou kvalitními výkony. Před posledním zápasem na hřišti juniorky Olomouce odpověděl Deníku na několik otázek.

Jak jste spokojený s dosavadním průběhem sezony?
Letošní podzim pro nás nebyl dvakrát úspěšný. Potom se to ale zvedlo a ke konci sezony už děláme výsledky tak, jak máme.

Je pro vás tato sezona něčím výjimečná? Přeci jen, máte jich za sebou již spoustu…
Pro mě určitě tím, že jsem dlouhou dobu zraněný. (Od úvodního kola ve Frýdku– Místku – pozn. red.) Koleno ještě pořád není úplně v pořádku, takže to je pro mě nové. Ve své kariéře jsem tohle ještě nezažil.

Měli jste hodně špatný úvod do soutěže. Kde hledat příčiny?
Těch věcí tam bylo víc. Není to jednoduché. Přišlo hodně nových hráčů, a než se stihli aklimatizovat, tak už jsme se vezli. Navíc pod novým trenérem Fryšem je to o něčem jiném. Přeci jen, David Kříž jako hlavní trenér teprve začínal.

Jak na vás působí trenér Fryš? Jsou jeho dlouholeté trenérské zkušenosti v kabině hodně poznat?
Rozhodně nám má co dát. Má spoustu zkušeností s ligovým fotbalem. Navíc klade velký důraz na disciplínu. Tento způsob mi vyhovuje. Je to v kabině poznat.

Jak to vypadá s vaší fotbalovou budoucností? Přemýšlíte už o fotbalovém důchodu?
Dokud mi bude sloužit zdraví a bude mě fotbal bavit, tak na konec určitě myslet nebudu. Ještě bych chtěl něco odehrát. Ale jak říkám, všechno se to odvíjí od zdravotního stavu.

V této sezoně vám dělá dvojku devatenáctiletý Lukáš Prokop. Jak se vám s ním spolupracuje? Má na to, aby třeba v budoucnu chytal takto vysokou soutěž?
Lukáš k tomu předpoklady určitě má. Je to skromný, poctivý kluk, což je pro gólmana důležité.
A když bude mít trošku štěstí, protože u brankářů je to poněkud specifické, protože chytat může vždycky jen jeden, tak určitě může takovou soutěž hrát.
A jak se mi s ním spolupracuje? Nemám s tím vůbec problém, ale to je otázka spíše na něj.