Olympiáda navazuje na dlouholetou tradici závodů, při kterých poměřovali žáci základních škol z Břeclavi své síly v atletických disciplínách. Letos se bude poprvé vedle tradiční atletiky soutěžit také ve volejbalu, fotbalu, florbalu a stolním tenisu. Garanty jednotlivých disciplín jsou příslušné kluby z rodiny Fosfa Sport. „Jsem rád, že jsme mohli využít zkušeností z našeho projektu a díky aktivnímu přístupu klubů, které se do něj zapojily, ovlivnit podobu celé akce,“ prozradil Baťka.

Významný partner čtyřdenní sportovní události je i město Břeclav. „Podpora sportu dětí a mládeže je z pohledu města stěžejní. Jsme si dobře vědomi přínosu pohybových aktivit pro zdravý vývoj dětí a sport chápeme i jako oblíbenou a smysluplnou volnočasovou aktivitu," uvedl břeclavský místostarosta Milan Klim.

Ten zdůraznil, že připravovaná olympiáda je jednou z největších sportovních událostí, na které se Břeclav podílí. „Bude to jedna z klíčových událostí dětského a mládežnického sportu letošního roku,“ dodal místostarosta.

Břeclavským veslařům se na brněnské regatě dařilo.
OBRAZEM: Břeclavští dorostenci zářili na mezinárodní regatě v Brně

Účastníci FOSFA olympiády břeclavských škol 2023
ZŠ Břeclav Slovácká
ZŠ Břeclav Na Valtické
Gymnázium Břeclav /2. stupeň/
ZŠ Břeclav Komenského
ZŠ Břeclav Kpt. Nálepky
ZŠ Břeclav Kupkova
ZŠ Břeclav J. Noháče /1. stupeň/
ZŠ Lednice
ZŠ Valtice