V tabulce jste byli třetí, přesto jste postoupili. Týmy před vámi neměly o vyšší soutěž zájem?

Ne, věděli jsme to už několik měsíců předem. Postup byl nabídnutý nám, 
s čímž jsme počítali. Vzali jsme to. Postup byl předsezónním cílem, který se splnil.

Byť jste tedy neobsadili první – a jedinou – postupovou příčku, převládá spokojenost?

Ještě v polovině sezony jsme první byli, v úvodních zápasech jsme porazili béčko Otrokovic i Bučovic. Ty ale nakonec skončily před námi, protože jsme s nimi nezvládli odvety.

Co vás čeká?

Vzrostou nám náklady, sezona bude stát dvakrát více peněz než ta uplynulá. Soutěž se nehraje turnajově, ale jedno utkání v sobotu 
a další v neděli. Třikrát dvacet minut čistého času. Jedenáctkrát budeme hrát doma a stejný počet duelů zase venku. Čekají nás třeba čtyři víkendy v Ostravě, což ale považujeme za pozitivum. Bude to dobrý teambuilding.

Stodolní ulici známé spoustou barů se vyhnete?

Podíváme se tam. (úsměv)

Jaké cíle si v nové sezoně dáváte?

Tři starší hráči asi skončí. Tým doplníme mladými, které chceme zapracovat. Jde nám minimálně o záchranu. Určitě nehodláme dopadnout jako brněnské Židenice, které tam uhrály tři body a vesměs prohrávaly dvouciferným výsledkem. Rádi bychom alespoň dvacet bodů.

U mladých sázíte na své odchovance, nebo se vám je díky postupu podařilo přetáhnout z jiných celků?

Svými mladými doplňujeme postupně. Já už patřím k těm nejstarším.

Aha, a kolik vám tedy, prosím, je?

Šestadvacet. Považuju se ještě za mladého, ale v týmu budu asi třetí nebo čtvrtý nejstarší. Přijde k nám nejlepší junior a také několik dobrých hráčů z Břeclavi. Trénují s námi už od ledna, řešíme přestup. Budou to velké posily.

Hrát chcete na tři formace?

Bylo by to super, ale hráčů, kteří na novou soutěž mají, máme asi patnáct. Ze zkušenosti ale vím, že vždycky někdo chybí. Tři útoky a dvě obranné dvojice proto budou ideální.

Co vás čeká v nejbližší době?

S letní přípravou jsme začali od prvního června. Každý má individuální plán. Jsme z různých obcí a poslední roky nám společná příprava dělala časové problémy. Scházet se začneme příští měsíc. Letos chceme zavést novinku, když budeme trénovat s hokejkami už v srpnu. To dřív nebývalo zvykem. Začínali jsme posledním srpnovým týdnem, kdy bylo soustředění. Teď budeme mít v srpnu tři nebo čtyři tréninky týdně. Pak nás čeká pohár, ve kterém chceme dojít alespoň do třetího kola. Jde o dobré přípravné zápasy, se kterými v polovině září navážeme na ligu.