Na jezdce dvacítky elitních stájí, ale i hobby cyklistů čekaly osmikilometrové okruhy mezi Hlohovcem, Valticemi a Lednicí. Profíci trať projeli celkem třináctkrát a v pedálech tak měli přesně 104 kilometrů.

„Současná legislativa nám neumožňuje uspořádat delší závod, ačkoliv bychom chtěli. Tak alespoň zkvalitňujeme služby a zázemí. Máme tu dvakrát víc personálu, než loni. Kvůli téměř dvojnásobnému nárůstů závodníků," přiznává ředitel závodu Petr Beneš. Ten přivítal na startu i dvojnásobného mistra republiky Jana Bártu nebo Josefa Černého, českého profíka v barvách polské stáje.

Ten si mohl jen mnout ruce, počasí mu vyšlo na jedničku. Oproti loňsku, kdy byla pořádná zima, a foukal vítr, bylo tentokrát počasí na opalování. „Slunce přitáhlo spoustu zájemců. I když tu nemáme tak silnou účast z Rakouska, kde se kryjeme s jejich pohárovým závodem, účast nás mile překvapila. Měli jsme objednané jen čtyři stovky čipů na kola, ovšem museli jsme jet pro další," popisuje hlavní organizátor příjemné starosti.

Region měl ve startovním poli několik zástupců. V kategorii Elite jel i valtický Zdeněk Mlynář v dresu Bohemia Cycling Track Teamu. „Závěr jsem na téměř domácí trati trošku vypustil, v neděli jsem jel ještě pohár v Rakousku," tvrdil Mlynář, který byl nakonec mezi profíky klasifikovaný na 39. místě.

Třetí místo z loňska dokázal obhájit „domácí" Miroslav Peňáček. „Letos jsme jel poprvé v kategorii na padesát let a dojel jsem v balíku jezdců třetí, nikomu se v bezvětří nechtělo frknkout. Byl jsem fyzicky výborně připravený, pomýšlel jsem i na vítězství. Ale pódium nakonec bylo, takže spokojenost," potvrdil Ledničan, který byl mezi hobbíky pětadvacátý.

Zatímco v dopoledních hodinách závodili hobby cyklisté, v poledne vyjeli na trať profíci. A vše zakončil odpolední program, který patřil dětem na odrážedlech a mládeži.V kanceláři závodu se přihlásilo na 150 dětí všeho věku.

VÝSLEDKY

Elite – 104 km

1. Wadecki Adam – 2:19:56.6 h.
2. Zielinski Kamil – 2:19:58.5
3. Bartkewicz Andrej – 2:19:58.6

39. Mlynář Zdeněk – 2:22:17.2

Hobby – 56 km

4. Bachman Milan (Břeclav)
25. Peňáček Miroslav (Lednice)
26. Malík David (Břeclav)
40. Foukal Libor (Břeclav)
61. Odehnal Marek (Břeclav)
104. Telecký Luděk (Břeclav)