Oba tak čtrnáct dnů po svém startu na mistrovství republiky juniorů a kadetů v Hodoníně znovu okusili, jak jsou na tom ve srovnání s hráči své kategorie z jiných evropských zemí a v některých případech i s reprezentanty hodně vzdálených států.

Veronika Tušlová z Břeclavi a Denisa Pyskatá ze Sokol Lanžhot vytvořily pro soutěž týmů celek Česká republika A. „V základní čtyřčlenné skupině, z níž do vyřazovacího pavouka postupovaly dva nejúspěšnější, obsadily Jihomoravanky třetí místo. S kombinovaným celkem Srbska a Rakouska prohrály 0:3, s Chorvatskem A 1:3 a porazily Itálii C 3:0," referoval o výsledcích mladých nadějí stolního tenistu kouč MSK Jaroslav Hýbner.

Ve dvouhrách Tušlová podlehla 0:3 Rakušance Mischek, 0:3 Chorvatce Ombla a 2:3 i její krajance Cakol. Vyhrála 3:1 na sety jen s Italkou Bono.

Dobře si v rámci soutěže vedly Tušlová s Pyskatou ve čtyřhře. V utkání s Chorvatskem díky ní získaly čestný bod po výhře 3:0, s kombinovaným párem prohrály 2:3 a Italky zdolaly 3:1.

Jejich dobré výkony ve čtyřhře pokračovaly i v soutěžích jednotlivců. Holky vyřadily maďarsko-polský pár po výsledku 3:0, pak i druhé nasazené Němky 3:2, a postoupily tak do čtvrtfinále čtyřhry kadetek. V boji o stupně vítězů ale podlehly 1:3 italské dvojici, která se umístila na druhé příčce.

Ve dvouhře kadetek se Veronika Tušlová výhry nedočkala. Ve své kvalifikační skupině prohrála 1:3 s Japonkou Kato, 0:3 se Slovenkou Puchovanovou a 0:3 se Slovinkou Paradiz.

Jan Vašíček byl polovinou celku Česká republika B, tu druhou tvořil Vlastimil Buben z Hradce Králové. „V základní skupině prohráli všechna tři utkání. S Itálií A 0:3, s Maďarskem 1:3 a se Slovinskem B 1:3. Vašíček vyhrál jen jeden ze tří zápasů, stejně jako jeho český kolega," poznamenal Hýbner.

Čtyřhru v soutěži družstev Vašíček s Bubnem nevyhráli ani jednu, i když s Maďary Brucknerem a Heiszmanem byli v prvních dvou setech úspěšní. Konečný výsledek ale zněl 2:3. Ani v soutěžích jednotlivců se ve čtyřhře čeští hráči neprosadili, hned v prvním kole je vyřadili Italové. Znovu to bylo po nadějném začátku 2:3 na sety.

Ve dvouhře kadetů se mladý hráč MSK Břeclav probojoval ze základní skupiny do hlavní soutěže. S Argentincem Cifuentesem sice prohrál 0:3, ale výhrou 3:0 nad Maďarem Molnárem si vybojoval postup ze druhého místa. Němec Engemann mu další postup zastavil, Vašíček s ním prohrál ve třech setech.