V mikulovském amfiteátru se totiž od 16. do 19. září uskuteční nultý ročník mezinárodního in-line krasobruslařského workshopu.

„Smyslem workshopu je hlavně výměna a získávání zkušeností mezi českými, slovenskými a rakouskými in-line krasobruslaři. Slibujeme si od toho i získání dalších nadšenců z řad veřejnosti, hlavně mladších ročníků, pro které nejsou kolečkové brusle ničím neznámým,“ říká organizátor projektu Jaroslav Moták.

Právě formou praktických ukázek a exhibicí bude nejsnadnější nalákat nové zájemce. Lidé o tomto sportu totiž buď nevědí vůbec, nebo ho nikdy neviděli a jen stěží si jej tedy dokáží představit,“ naznačuje Moták úskalí nového sportu, který je oblíbený například v USA nebo v Holandsku.

A jaké to vůbec je, předvádět figury na kolečkových bruslích? „Je to ideální pro všechny, kdo milují krasobruslení, ale nechtějí být vázaní omezeními a dostupností ledových ploch, kterých je zrovna na Břeclavsku nedostatek. Zároveň je in-line krasobruslení velice vhodný i jako letní doplněk ke standardnímu tréninku závodníků na ledě. Na suchu se dají naučit i nové krasobruslařské pohyby,“ dodává Moták.

Workshop je určený všem, úplným začátečníkům i pokročilým, kteří by chtěli poznat a naučit se něco nového, poznat nové prvky a zdokonalit techniku inline krasobruslení.