Jako již tradičně každým rokem, tak i letos se v Olomouci konal mezinárodní závod tanečních párů v krasobruslení. Na patnáctém ročníku Memoriálu Pavla Romana se domácímu publiku představili tanečníci z jedenácti zemí světa ve všech věkových kategoriích od žáků až po seniory.
Poprvé v letošní sezoně zde zatančili nové programy také čeští reprezentanti Lucie Myslivečková a Matěj Novák.

Finská polka

V konkurenci deseti seniorských tanečních párů potvrdili, že patří k nejlepším a bojovali o zisk některé z medailí. Velice náročný povinný tanec Zlatý valčík předvedli bez větších chyb a obsadili průběžné třetí místo.

Originální tanec v rytmech finské polky zajeli Lucie s Matějem v tempu a se všemi předepsanými prvky v nejvyšších obtížnostech.
Rozhodčí ohodnotili tanec druhou příčkou. Lucie s Matějem nastupovali do volných jízd z průběžného třetího místa. Volnou jízdu Blues zatančili čeští reprezentanti velice procítěně bez jediné chyby a zaváhání.

Vynikající volnou jízdou se posunuli na stříbrnou příčku za reprezentanty Maďarska. Volnou jízdou si bodově právem vylepšili osobní rekord o téměř šest bodů.

Také si zlepšili osobní rekord ze všech částí a to o více než tři body. Lucie s Matějem porazili své rivaly Kamilu Hájkovou a Davida Vincoura a můžeme se těšit na boj o účast na zimní olympijské hry, který se rozhodne v prosinci na mistrovství České republiky v Polském Těšíně.

Pořadí

1. Nora Hoffmann / Maxim Zavozin, Maďarsko 164,74
2. Lucie Myslivečková / Matěj Novák, Česká republika 153,63
3. Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi, Německo 153,50
4. Kamila Hajková / David Vincour Česká republika 150,98

Kopřivnice

Nejmladší závodnice břeclavského oddílu Kraso Karolína Gulíšková se v sobotu zúčastnila Malé ceny města Kopřivnice. Karolínce se premiéra na ledě vydařila. Hned v úvodu skočila axela a sérii všech jednoduchých skoků. Předvedla náročné spirály vah, kombinované piruety a krokové pasáže. Pouze nejtěžší skok, pro kategorii nováčků axel, již nezopakovala a upadla. Ve velké konkurenci sedmnácti nováčků Karolínka obsadila velice pěkné šesté místo.

MIROSLAVA MYSLIVEČKOVÁ