V prvním setu domácí začali sebevědomě, Tatran se v novém prostředí pomaleji rozehrával a tak Pražané vedli o dva body. Následně hráči Tatranu zpřesnili hru a ujali se vedení 12:8.

Domácí přidali na důrazu a hru srovnali, koncovka byla velmi dramatická, Tatran měl dokonce setbol, ale zkažené podání a velmi dobré podání Pražanů ukončilo první set těsně 26:24 pro domácí. Začátek druhé sady byl obdobný té první, Tatran vedl 10:5, ale několik nepřesných příjmů podání set obrátil.

Ve střední části se hra vyrovnala, ale rozdíl pěti míčů zůstal až do konce setu, domácí vyhráli 25:19. Třetí set byl jasnou záležitostí, vynikající servis hráčů z české metropole a postupně zhoršující se příjem podaní Tatranu ukončil set v poměru 25:11 a tím i celý zápas 3:0 pro domácí.

V sobotu v podvečer nastoupil Tatran proti dalšímu favoritovi soutěže MFF Praha. Do prvního setu postavila trenérka Šedá sestavu Svoboda, T. Vilda, Klimeš, bratři Pospíšilové, Fabikovič a s liberem Kurdíkem.

Již od začátku setu měli domácí převahu a průběžně vedli o čtyři body, následně hráči Tatranu zlepšili hru vyrovnali výsledek až na jeden bod, ale více se nepodařilo, domácí vyhráli 25:22.

Druhý set byl jasnou záležitostí domácích, kteří vedli od začátku až do konce, vyhráli set 25:18. Ve třetím setu si vytvořili hosté díky obětavé hře v poli a perfektnímu bloku patřičný náskok a soupeře přehráli ve všech činnostech a jasně zvítězil 25:19.

Ve čtvrtém setu se hrál výborný volejbal, domácí těžili z výborného podání, Tatran se překonával v poli a tak Tatran před koncovkou vedl o tři body. Ale zase nepřesný příjem Tatranu způsobil, že domácí převzali iniciativu a v dramatické koncovce vyhráli 25:23.

Autoři: JIŘÍ FABIKOVIČ
PETR BARÁNEK