Kromě zástupců domácího Sokola Tvrdonice se na soutěži prezentovaly rovněž děti ze sousedních Kostic a Břeclavi. „Je tady kolem padesáti dětí z nejbližšího okolí, Tvrdonic, Břeclavi a Kostic. Když k tomu připočítáme i nespočetnou účast zástupců hodonínského juda, můžu říct, že na Podluží je široká základna mladých bojovníků,“ spokojeně konstatoval hlavní rozhodčí a trenér tvrdonického juda Jiří Cinádr.

BOOM PO ZLATU

Podle něj se na stoupajícím zájmu o judo výrazně podepsal zlatý olympijský úspěch Lukáše Krpálka. „Dá se říci, že momentálně máme naplněnou kapacitu tělocvičny a pomalu není kde s dětmi trénovat,“ spokojeně konstatoval předseda oddílu Vojtěch Tuček. Ti nejlepší ze široké základny později odchází do tréninkových center ve větších městech. „To byl i případ veteránského mistra Evropy a zdejšího odchovance Jiřího Hasila, který na vojnu odešel do Dukly Banská Bystrica, kde v té době bylo centrum Československého juda,“ připomněl jméno slavného odchovance tamního juda Tuček.

Hlavní rozhodčí Cinádr ocenil výkony domácích judistů. „Jsem spokojený s předvedenými výkony a vidím, že máme na čem do budoucna stavět,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců Cinádr. Pohár v soutěži družstev si do Břeclavi odvezlo družstvo ze Školy bojových sportů, pohár za stříbrné místo zůstal doma ve Tvrdonicích a třetí skončily děti reprezentující brněnské judo.

DAVID KORDA