V současné době hrají valtičtí kuželkáři na nové čtyřdráhové kuželně vybavené nejmodernější technikou a skvělým zázemím jak pro hráče, tak pro diváky.

V soutěžním ročníku 2007/2008 startovala čtyři šestičlenná družstva. V krajském přeboru 1. třídy hrála družstva A a B, družstva C a D v krajském přeboru 2.třídy.

Áčko v sestavě Pesau, Michalčík, Kretík, Mlynarik, Čech, Černý, Herzán po skvělé jarní polovině (10 vítězství, 1 porážka) tuto skupinu vyhrálo a slavilo postup do divize.

Ve finálovém turnaji nejlepších dvou družstev severní a jižní skupiny o titul přeborníka Jihomoravského kraje v Blansku obsadilo toto družstvo 2. místo za domácím ČKD Blansko C. Třetí místo získalo družstvo Podlužanu Pružánky před Moravskou Slavií Brno D.

Pro neregistrované hráče pořádáme Memorial P. Helešice – turnaj čtyřčlenných družstev. Letošního ročníku se zúčastnilo 19 družstev z Valtic, Břeclavi, Mikulova, Lednice, Bulhar a Hlohovce. Družstva hrála jednokolově systémem každý s každým. Do turnaje se zapojilo 122 hráčů včetně 9 žen. Vítězem se nakonec stalo družstvo KP Bulhary před Pražákama a týmem Vinných sklepů Valtice.

Valtickému oddílu bylo krajským svazem svěřeno uspořádání kvalifikace jihomoravského kraje v kategorii dorostenců a přebory jihomoravského kraje v kategorii dorostenek.

Nová kuželna přilákala také zájemce z řad mládeže, kterým se na pravidelných trénincích věnují zkušení hráči Jenda Kretík, Jožka Vařák a nestor valtických kuželek pan Miloslav Kropáček .

Sylva Prokešová