Stejný záměr měla totiž i domácí Lokomotiva. „Po předešlém bodovém půstu jsme chtěli v domácím prostředí získat plný počet bodů. Měl jsem k důležitému utkání se sousedem v tabulce připravený téměř celý tým. Chyběla jen smečařka Barbora Najbrtová a první nahrávačka Lucia Slobodová po zranění ještě nebyla připravená nastoupit do zápasu. Jen z lavičky tak kapitánka podporovala mladou nahrávačku Petru Dubinou," oznámil trenér Břeclavanek Petr Baránek aktuální stav svého družstva, který společně s Ivanem Rylichem od listopadu vede.

Od úvodu zápasu zavládla v břeclavské sportovní hale výborná divácká kulisa. Hra prvního setu byla dlouho vyrovnaná. Soupeři pravidelně ztráceli body a žádný z nich si nevytvořil větší bodový náskok. O vítězi rozhodla až dramatická koncovka. V ní byly přesnější domácí volejbalistky a vyhrály těsně 26:24.

Ve druhém setu se domácím hráčkám podařilo hned od začátku hry vytvořit mírný bodový náskok, který si postupně hlídaly až do konce a vyhrály sadu jasně 25:18.

V třetím setu se opět bojovalo o každý bod. „Dlouhé herní výměny se divákům líbily. Skóre bylo vyrovnané až do poloviny setu, kdy se podařilo našim holkám bodově odskočit a koncovku si už pohlídat," oddechl si druhý trenér Rylich.

Lokomotiva porazila Jiskru ve třetím setu 25:21 a celý zápas vyhrála 3:0. „Z důležitých bodů se radoval celý břeclavský tým, ale největší radost měla nahrávačka Petra Dubinová. Bylo to její historicky první vítězství, ke kterému přivedla svůj tým z postu první nahrávačky," ocenil trenér mladou svěřenkyni.

Odveta o den později přinesla opět bojovný volejbal, hosty znovu povzbuzoval hlasitý fanklub. K jejich nadšení to byl Havlíčkův Brod, který vyhrál první set 19:25. Jenže domácí hráčky zabojovaly a druhou sadu si připsaly na své konto.

V úvodu třetího setu ztratily domácí volejbalistky herní jistotu. „Udělaly jsme mnoho nevynucených chyb a prohrávaly už šestibodovým rozdílem. Musel jsem si vzít oddechový čas a pokusil jsem se svůj tým uklidnit. Vyplatilo se," pokýval Baránek souhlasně hlavou.

Domácí volejbalistky se vrátily na palubovku plně koncentrované a dokázaly téměř nemožné. Vyrovnaly skóre na 22:22 a v dramatické koncovce vyhrály důležitý třetí set 26:24.

Ve čtvrté sadě už odpor Jisrky zlomily Břeclavanky úplně, ani jednou nepustily vedení a vyhrály jasně 25:14. Celý zápas vyhrála Lokomotiva 3:1 a poslala Havlíčkův Brod domů bez bodu.

Poslední dvě utkání základní části odehrají volejbalistky Břeclavi 16. a 17. ledna v Opavě. Tam budou bojovat o velice důležité body, které určí pořadí po první polovině soutěže.

TJ Lokomotiva Břeclav – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (26, 18, 21) a 3:1 (-19, 23, 24, 14)

Sestava Lokomotivy Břeclav: nahrávačky – Petra Dubinová a Lucia Slobodová, smečařky – Michaela Bábíčková, Veronika Čuňočková a Andrea Drápalová, blokařky – Šárka Rylichová, Jana Magátová a Simona Holečková, diagonální hráčka – Barbora Cidlíková, libera týmu – Markéta Stará a Hana Moláková.