Legata si na svůj tradiční Vánoční turnaj pozvala dvě extraligová mužstva – KP Brno a Jiskru Třeboň. Turnaj nabídl několika desítkám diváků velmi pohlednou hru s množstvím zajímavých herních situací a velmi vyrovnaným průběhem. V prvním utkání hustopečští házenkáři vysoko prohráli s brněnským celkem 19:28, ale ve druhém dokázali porazit extraligovou Třeboň 30:28. Ta potom v závěrečném utkání přehrála KP Brno 34:30. O vítězi turnaje se tedy rozhodlo až v posledních minutách závěrečného zápasu. Při stejném počtu bodů rozhodovalo vzájemné skóre. A to měl nejlepší brněnský celek.

„Turnaj je pro nás přípravou a zpestřením konce první půlky sezóny. Přestože jsme skončili poslední, s předvedenou hrou našeho mužstva jsem spokojený. Dokázali jsme porazit Třeboň, a to je pro nás cenné vítězství. Navíc naši hráči viděli, jaký trend nyní panuje v házené na té nejvyšší úrovni. Rozdíl mezi herním pojetím obou extraligových celků a naším byl jasně vidět. Rychlost, agresivita hry a hlavně aktivní obrana, to jsou největší rozdíly,“ vypočítával jeden z trenérů hustopečských házenkářů Rastislav Kotouček.

V rámci turnaje se předvedly divákům i hustopečské házenkářské naděje. Mladí kluci se házené intenzivně věnují pouhé dva měsíce, ale už teď předváděli, že se hodně naučili. O některých z nich se dá dokonce mluvit jako o velkých nadějí. Možná o nich v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Další zajímavým experimentem byla exhibice mezi Legatou a celkem Moravské Slávie Brno, která hraje českou házenou. Někteří diváci tak mohli poprvé vidět, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma sporty. V exhibici, kdy se jeden poločas hrál podle pravidel mezinárodní házené a druhý podle pravidel české házené, nakonec o jednu branku 22:21 vyhrál brněnský celek.

„Teď budou mít kluci volno do konce roku. Ale hned v prvním týdnu po Novém roce jim už začíná příprava na jarní odvety. Pořád věříme, že není nic ztraceno a postup do I. ligy je stále reálný,“ prozrazuje plány domácího mužstva Rastislav Kotouček. Než v půli února začne druhá část ligových utkání, musí Legata vyřešit zejména dva velké problémy. Kdo usedne na trenérskou lavičku, a kdo se postaví do branky jako týmová jednička. Řešení první tajenky možná napovídala účast bývalého trenéra Schöbera na Vánočním turnaji. Že by se opět postavil za kormidlo Legaty? To se zřejmě dozvíme již za několik týdnů.