To ještě nebyl pevně rozhodnutý, zda zůstane u malého celuloidového míčku, nebo zda nedá přednost míči kopacímu. Paralelně se stolním tenisem totiž hraje i kopanou za žáky Sokola Charvátská Nová Ves. Teď už si kopne jen tehdy, když se to nekříží jeho dráhou stolního tenisty.

Od slz k výhrám

„Začátky nebyly jednoduché. Honzík byl vždy ambiciózní, chtěl po sobě více, než byl v dané době schopný. To vedlo k slzám vzteku po nevydařených zápasech, často na hranici únosnosti pro trenéry i rodiče, kteří mladého sportovce všemožně podporují. Postupem času se ale zklidnil, díky své rostoucí výkonnosti také častěji získával úspěchy, a to zpětně vedlo k jeho další motivaci pro trénink a soutěžení,“ popsal nelehké začátky Vašíčkovy kariéry jeho trenér Jaroslav Hýbner.

V sezoně 2009–2010 již patřil Vašíček mezi nejlepší nejmladší žáky v České republice. Pravidelně končil na republikových turnajích na medailových postech, jeden ze šesti sledovaných turnajů dokonce dokázal vyhrát a byl jasnou trojkou za ostravským Martinkem a zlínským Lapčíkem. Další výkonnostní vzestup přišel v nedávno skončené sezoně.

„Už na krajských bodovacích turnajích mladšího žactva ukázal Honza svou suverenitu, když při pěti účastech získal čtyři prvenství a jedno druhé místo. Na krajských přeborech mladšího žactva získal s převahou všechna tři prvenství, mezi nejlepšími staršími žáky kraje se po dobrém výkonu dostal až do semifinále dvouhry chlapců. Vrcholem jeho snažení ale bylo mistrovství republiky mladšího žactva jednotlivců 2011 v Jaroměři. Tam potvrdil stabilitu své zlepšené výkonnosti a odvezl si domů tři medaile,“ podal výčet Vašíčkových nejlepších výsledků Hýbner.

Na republice přešel Vašíček ve dvouhře přešel až do semifinále, kde podlehl suverénovi této věkové kategorie Polanskému z Ústí nad Labem. Ze čtyřhry mladších žáků má stříbro, společně s kamarádem Martinkem podlehli až ve finále po boji 2:3 páru Polanský-Kupec (Ústí n.L., Havířov). Vašíček ale uspěl i ve smíšené čtyřhře, v níž společně s Denisou Pyskatou z Lanžhota získali bronzové medaile.

Žák mezi muži

„Ve svém mladičkém věku se už Honza Vašíček dokáže prosazovat i v kategorii mužů. V minulé sezoně byl nejlepším hráčem celku MSK Břeclav B v okresním přeboru II. třídy. Ze šedesáti dvouher prohrál jen jednu, s Valouškem z Rakvic. Přirozenou cestou se nám tedy zařadil i do áčka mužů MSK. Na podzim měl v okresním přeboru I. třídy bilanci 9:11, ale jaro měl ještě lepší,“ tvrdí o svém svěřenci Hýbner a ukazuje na Vašíčkova jarní čísla. Ten se s celkovou bilancí 31:17 vyhoupl na osmnácté místo v celém ročníku.

Také v play-off o prvenství v okresním přeboru, které skončilo úspěchem hráčů MSK Břeclav, i v následné povedené kvalifikaci o postup do krajského přeboru II. třídy, byl Vašíček družstvu hodně platný.

„V sezoně 2011–2012 bych chtěl v kategorii mladších žáků útočit na druhé místo v republice a v kraji mužů bych chtěl mít přes padesát procent úspěšnosti,“ naznačuje své příští sportovní plány talentovaný stolní tenista, který ani po sezoně nezahálí a neustále pilně trénuje. „Dobře ví, že v létě je ideální čas na odstraňování chyb v technice a učení se novým úderům,“ chválí svědomitý přístup Vašíčka Hýbner.