Stejně jako na prvním turnaji sezony v Děčíně si i v Havířově vybojoval třetí místo ve dvouhře nejmladších žáků a společně s Martinkem z TJ Mittal Ostrava byli podruhé nejlepší ve čtyřhře.

Semifinálovým přemožitelem Vašíčka byl právě jeho deblový partner Martinko, který je zároveň jeho dobrým kamarádem. Ve finále čtyřhry nejmladších žáků porazili Lapčíka s Plhákem (KST Zlín) 3:0 (10,7,6).

Do hry zasáhli i další tři mladí hráči MSK Břeclav. Kryštof Tomek skončil čtvrtý v jedné ze základních pětičlenných skupin po výhře nad Dufkem (Zlín), Jan Vacek byl bez výhry čtvrtý v jiné čtyřčlenné skupině, stejně jako mladší sestra Vašíčka Martina.

Pro všechny tři to byl další kontakt s celostátní konkurencí, v níž by měli lepších výsledků docilovat postupně.

V kategorii mladších žáků postoupili Denisa Pyskatá (Sokol Lanžhot) a Jan Vašíček ze základních skupin do skupin II.stupně dvouhry, kde již byla z titulu umístění na celostátním žebříčku nasazena Magdaléna Šubíková (MSK).

Vašíček pak svedl tři neúspěšné zápasy se zdatnými útočníky, jejichž tlaku se jen těžko bránil. Nejvyrovnanější duel svedl s vítězem skupiny Škopkem (Vlašim), jemuž podlehl až po pětisetovém boji. Šubíková měla k postupu do čtvrtfinále velmi blízko.

Ve skupině velké favoritky a pozdější vítězky Kapounové (Ústí nad Orlicí) se hrálo jen o druhé postupové místo. Šubíková porazila Novákovou (Dubňany) 3:1, ta předtím vyhrála 3:2 nad další hráčkou Dubňan Kotáskovou.

V posledním zápasu ve skupině stačilo Šubíkové získat na Kotáskovou dva sety.

První sadu s nadhledem vyhrála, ve druhé a třetí neudržela nadějné vedení a ve čtvrté mocně dotahovala úvodní ztrátu, ale lehkou chybou v poslední výměně postupové naděje ztratila.

Obsadila ve skupině třetí místo stejně jako Pyskatá, která prohrála s Douckovou (Dobré) a Blechovou (Dubňany), dosáhla ale jasného vítězství 3:0 nad Svatoňovou (Liberec).