V průběhu dubna bylo čtvrtfinálovými utkáními rozehráno play–off extraligy stolních tenistek o titul mistra ČR 2009.

Třetí celek extraligy po její základní části SK Frýdlant nad Ostravicí porazil šestý Slavoj Praha dvakrát 5:0, když do Frýdlantu přijely Pražanky bez svých dvou nejlepších hráček Jar. Veselé a Blaškové a v odvetě znovu chyběla Veselá.

Frýdlant, který byl favoritem, neponechal nic náhodě a nastoupil v úplném složení s Hrachovou, Roubalovou a Chlebcovou, v Praze trojku družstva Chlebcovou vystřídala výkonnostně rovnocenná juniorka Mikulcová z Brna, která hraje ve Frýdlantu na střídavý start.

Frýdlant se tím stal příštím soupeřem žen MSK Břeclav A Gumotex, které byly jako druhý celek soutěže nasazeny přímo do semifinále.

První semifinálové utkání se bude hrát v neděli 10.května v Charvátské Nové Vsi, odveta je připravena na sobotu 16.května do Frýdlantu.

Pokud by byl po sobotě nerozhodný stav 1:1 na utkání, hrálo by se ještě v neděli 17.května, opět v Břeclavi.

Druhé čtvrtfinále bylo dramatičtější. ČSAD Hodonín B vyhrál doma se Spartakem Hluk hladce 5:1 a mohl si věřit na postup, v odvetě ale v Hluku prohrál 2:5 a neoslnil ani ve třetím utkání v Hodoníně, když prohrál znovu, tentokrát 3:5.

Přitom Hluk, který se potýká s nedostatkem hráček, měl na čtvrtfinále ve všech třech utkáních k dispozici jen Kučerovou a Žmolíkovou.

Úvod tomuto duetu nevyšel, v Hluku ale neprohrál na stolech ani jeden zápas a na závěr dokázala z domácích hráček bodovat jen Ondříšková před Žmolíkovou.

Po dvou bodech získal Hodonín B ve všech třech utkáních bez boje, třetí kontumační výhru měl vždy v záloze, kdyby byl stav 4:4. V semifinále se tak utká Hluk s obhájcem titulu ČSAD Hodonín A.