Salient of Gracie. Cílem tříletého hnědého hřebce a odchovance břeclavské stáje bylo úspěšně přeskákat proutěné překážky III.kategorie na 2800 metrů. Podařilo se. „Po nadějném výkonu obsadil skvělé třetí místo," pochvaloval si majitel Mikulecký.

Greek Wedding. Sedmiletá hnědka si přišla především zvednout sebevědomí a ve stejné disciplíně pouze pro starší koně a s distancí 3900 metrů doběhla na dotovaném čtvrtém místě.

Vivienne of Gracie. Pětiletá hnědka svým startem měla potvrdit návrat formy a přesvědčit majitele o svých skokanských kvalitách, protože po nevýrazných výkonech z jara letošního roku ji hrozilo vyřazení z dostihové sestavy. „V minulém klání obsadila překvapivě třetí příčku a v sobotu ve steeplechase crosscountry IV.kategorie na prodloužené distanci 4500 metrů znovu zabojovala a obsadila pátou příčku," uvedl Mikulecký.

Klisna se podle něj neustále učí a přechod na nejtěžší skoky ji baví. „Koneckonců její skokový původ z otcovi i máminy strany ji k tomu předurčoval, a proto jsme ji vlastně pořizovali. Dostane další šanci a zatím naznačuje, že jde s výkonností nahoru. Je typem koně, kterému by měla spíše vyhovovat podzimní měkčí půda," oznámil majitel.

King of Gracie. Na osmiletého skokanského matadora hnědáka King of Gracie čekal nejnáročnější úkol. Absolvoval steeplechase crosscountry III.kategorie na 4200 metrů s cílem bezchybně přejít kurzem dostihu a absolvovat tak poslední přípravu pro start ve třetím kvalifikačním dostihu, který se poběží 23. srpna. „Skokansky bylo vše super, kondičně bylo vidět, že šel dostih především pro práci, aby se nadýchal pro příští start," řekl Mikulecký. Pak doplnil. „Po diskusi s trenérem a jezdcem v jedné osobě Jiřím Kouskem jsme s předvedeným výkonem a čtvrtým místem maximálně spokojení."

Břeclavské koně čeká do konání Velké pardubické, která je v programu druhou říjnovou neděli, řada testů. Na prestižní závod se dostane pouze pětadvacítka těch nejlepších.