„Je to vůbec poprvé, kdy takový tým v superkrosu zvítězil. Francouzský jezdec ukázal, že si místo na vrcholu zaslouží. Své nadání předváděl po celý seriál. V Chemnitzu byl třetí. Jeho týmový kolega Američan Teddy Maier skončil první,“ připomněla manažerka velkobílovické stáje Aneta Bajová.

Ve třetím dílu seriálu Adac Masters, který se uskutečnil v Mnichově, Richier vyhrál. Tím si také zajistil průběžnou první příčku, kterou si chtěl udržet až do Dortmundu. „I přes to, že tam spousta jezdců spadla, tak si Florent prvenství udržel. Bohužel méně štěstí měl Teddy Maier, který si po pádu přivodil zlomeninu kličky. Naštěstí pro něj i tým je v pořádku. Celkově skončil čtvrtý,“ informovala Bajová.

Zato Filipovi Neugebaerovi z Divák se v sobotu brány finále uzavřely. „Do celkového pořadí seriálu po neúspěšném začátku zimní sezony jsem již nemohl promluvit. Tak jsem se aspoň pokusil v Dormundu o dílčí úspěch. V pátek se mi ale moc nedařilo. Hlavně starty byly špatné a rychlost po vánočních svátcích, kdy se žel nedalo jezdit, taky trochu chyběla,“ uvedl třiadvacetiletý jezdec.

Ten bojoval v sobotu o postup až do poslední zatáčky. „Přehnal jsem ale nájezdovou rychlost a upadl. V poslední šanci, kde postupují jen první dva, byl závod dvakrát přerušený. Třetí start se mi nepovedl a hned ze začátku jsem udělal pár chyb, které mě stály sobotní finále,“ konstatoval Neugebauer.

V neděli se do finále dostal ze čtvrté příčky. „Od začátku jsem jezdil okolo sedmého místa, na kterém jsem závod i dokončil. Celkově mi to vyneslo za víkend dvanáctou příčku. Jsem rád, že jsem seriál zakončil účastí ve finále,“ dodal.