Na start třetí kvalifikace se postavil i reprezentant břeclavského regionu Universe of Gracie – sedmiletý hnědák valach , který již v minulosti několikrát na pardubickém závodišti zvítězil. Naposledy loni obsadil 5. místo v Ceně Vltavy. I přes extrémně horké podmínky bojoval statečně, kvalifikační dostih dokončil na osmém místě bez zaváhání, tedy bez pádu i vybočení z dráhy, čímž splnil podmínky účasti na Velké pardubické. Je tak po King of Gracie druhým úspěšným kvalifikantem do nejprestižnějšího dostihu v České republice pro šestileté a starší koně. Zatím se kvalifikovalo 26 koní ze skoro šedesátky přihlášených.

Dobré výsledky v Pardubicích předvedli i další břeclavští startující. Viviene of Gracie skončila na dotovaném čtvrtém místě, Age of Love doběhla v dílčích dostizích šestá a Quantera brala také výborné čtvrté místo.

Třetím v řadě koní ze stáje Bors Břeclav, který se pokusí o kvalifikování se do nejtěžšího středoevropského překážkového dostihu na 6900 metrů, bude loňský účastník Velké pardubické – Wavelight Laser. Ten se na start kvalifikace postaví 15. září. Široká veřejnost z břeclavského regionu se může tohoto dostihového dnu osobně zúčastnit, neboť majitel břeclavské stáje na tento závod pořádá zájezd. Více informací naleznou zájemci na www.ludekprolidi.cz.