Přitom výkonem 34,678 sekund zaostala za vlastním českým rekordem. „Nejsem spokojená, je to poměrně daleko od mého osobáku, který mám lehce pod třicet čtyři sekund,“ hlesla dráhařka, která pochází z Břeclavi.

O dvě desetiny rychleji jela i na evropském šampionátu do třiadvaceti let v portugalské Anadii, kde skončila v pětistovce čtvrtá. Z týmového sprintu a keirinu tam v půlce července však dovezla stříbrné medaile.

Dráhoví cyklisté Matěj Bohuslávek, Dominik Topinka a Martin Čechman (na snímku) z Dukly Brno v týmovém sprintu na mistrovství světa v Glasgow.
Dráhařům Dukly není přáno... Čechman na MS zlomil pedál, Bohuslávka zradil blok

Teď už se na ní projevuje náročná sezona. K postupu do finálové osmičky jí scházela víc než sekunda. „Sezona je dlouhá. Člověk pozná, kdy to půjde a kdy to tlačí na sílu. Nepočítala jsem s tím, že si vylepším osobák. Nejezdí se mi tak dobře jako na jaře,“ přiznala Jaborníková.

V sobotu na světovém šampionátu v Glasgow vstoupí do oblíbeného keirinu. „Těším se, dávám si v něm největší naděje. Budu spokojená, když postoupím z prvního kola,“ vyhlíží účast aspoň ve čtvrtfinále.

Při dubnovém Nations Cupu, což je na dráze obdoba světového poháru, se v kanadském Miltonu blýskla čtvrtým místem v keirinu. „Bude to těžké jako vždycky, ale Verča už dokázala, že se v keirinu umí pohybovat. Musí zabojovat,“ prohlásil reprezentační trenér Petr Klimeš.

V závodě na pět set metrů s pevným startem nepotkala takovou konkurenci, jaká ji čeká v keirinu. „Z pětistovky se konkurence nedá posuzovat, není to olympijská disciplína, spousta lidí ji nejede. Když vidím světový rekord v týmovém sprintu, tuším, že to zadarmo nebude,“ narážela Jaborníková na nejlepší výkon historie v podání německých dráhařek.

Dráhové cyklisty brněnské Dukly i reprezentace vede kouč Petr Klimeš.
Skotsko vítá monstrózní mistrovství světa. Nabízí třináct cyklistických odvětví

Trojice Lea Sophie Friedrichová, Pauline Sophie Graboschová a Emma Hinzeová vylepšila vlastní loňský výkon o osm setin a brala zlato v týmovém sprintu časem 45,848 sekund.

V sobotním dopoledním programu se na velodromu Sira Chrise Hoye představí Martin Čechman z Dukly Brno v kvalifikaci sprintu jednotlivců. „Loni byl patnáctý a říkal, že se chce zlepšit, což si přeji také. Uvidíme, jak se mu povede,“ pronesl kouč Klimeš.