„Z břeclavských dorostenců se nejlépe umístil Jakub Klimovič, který svým časem 7:32,1 minut na dvoukilometrové trati dosáhl dvaadvacátého místa. Jakubův bratr Ondřej se umístil na osmadvacátém místě a nováček v této kategorii, který doposud soupeřil mezi staršími žáky, Radim Dovrtěl, dokázal vybojovat čtyřiatřicátou příčku," vypočítávala výsledky svých kolegů Markéta Nedělová.

Ta sama zaznamenala na Hané výrazné zlepšení oproti loňské sezoně, kdy v kategorii juniorek vylepšila svůj osobní rekord o téměř patnáct sekund. Čas 7:46,7 minut jí stačil na pěkné druhé místo.

Taktéž Lukáš Helešic, letošní juniorský vicemistr Evropy na dvojce bez kormidelníka, dokázal svou hranici posunout ještě výš a vylepšit své maximum z loňských 6:24,6 na 6:15,2. Také stanul na stupních vítězů. jak by ne, vždyť dosáhl mezi juniory suverénního vítězství.

Další zlato přidal do své sbírky medailí i zástupce mužské kategorie Aleš Suský, kterého od zlepšení svého nejlepšího času dělilo pouhých pět desetin sekundy.

„Nejmladší závodnicí reprezentující náš klub byla Tereza Melská, která v Přerově absolvovala své vůbec první závody na trenažeru. V méně obsazeném závodě jedenáctiletých žaček si vedla dobře a přijela si pro druhé místo. Zkušenější Tereza Hlavinková bojovala také statečně a při svém prvním startu v kategorii starších žaček nestačila pouze na jednu soupeřku," tvrdila Nedělová.

Dařilo se také nejmladším žákům SVK Břeclav. Petr Polášek vybojoval stříbrnou medaili a nováček Mikuláš Janoška se svým výsledkem dokázal dostat do poloviny startovního pole.

Mezi o rok staršími žáky bojoval o co nejlepší výsledek Matěj Helešic, kterému se podařilo získat bronzovou medaili. „Překvapením byl nováček Timon Vlašic, který se umístil těsně za Matějem, na čtvrté příčce. Ve stejném závodě startoval také Jan Turek, který skončil sedmý," dodala Nedělová.

V těžší konkurenci třináctiletých starších žáků Břeclav reprezentovali tři závodníci – Adam Jurčík (13. místo), Lukáš Rylich (14. místo) a Lukáš Nešpor (17. místo).

Mezi o rok staršími měl SVK dva zástupce. Jan Holbík dojel šestý a Dalibor Neděle ještě o dvě příčky za ním.

Dorostence a starší čeká nyní šestikilometrový závod na trenažerech, kdy budou bojovat o zařazení do Sportovního centra mládeže.