Pořádající Veslařský klub Blesk se vytáhl a pozval veslaře do historické sokolovny Tyršova domu. Atraktivní místo na Malé Straně přilákalo množství závodníků z celé České republiky a ze Slovenska.

Z břeclavských závodníků na poslední chvíli nenastoupila do závodu dorostenek Marie Hlavinková, vítězka prvního kola, o kterou se pokoušela nastupující viróza a nepodala by tak plnohodnotný výkon.

Naopak velmi dobrým výkonem se prezentoval v kategorii juniorů její čerstvý účastník Lukáš Helešic. Dojel na nepopulárním čtvrtém místě, přičemž ho od bronzové pozice dělily jen tři vteřiny.

V kategorii mužů lehkých vah překvapil všechny své soupeře další Břeclavan Aleš Suský.

Dvaadvacetiletý Suský si od začátku udržoval pravidelné tempo a nenechal se strhnout nástupem slovenských reprezentantů, kteří v polovině trati začali mírně ztrácet.

Pak už Suský začal svádět napínavý souboj jen s Adamem Kapou ze Smíchova. Díky vynikajícímu závěru nakonec zvítězil s náskokem necelých dvou vteřin břeclavský borec. Pro Suského to bylo premiérové vítězství v závodě Českého poháru.

V kategorii veteránů startovali další dva Břeclavané, Zdeněk Šil a Karel Vaněk, kteří se svým umístěním v tomto závodě dostali do čela bodování Českého poháru.

FRANTIŠEK PAFKOVIČ