Nejlépe se vedlo mladšímu žáku Petru Poláškovi, který zvítězil na skifu po oba dny a ve dvojskifu přidal s Adamem Blažkem třetí místo. „Další vítězství pro Slovácký veslařský klub vybojovali na skifech mladší žák Adam Blažek, starší žák Timon Vlašic a dorostenec Adam Jurčík," doplnil chlapecké triumfy jejich trenér Josef Akai.

Mladší žačky Tereza Melská a Petra Křivánková zvítězily společně ve dvojskifu. Tereza Melská byla oba dny stříbrná a Petra Křivánková v sobotu čtvrtá a v neděli druhá.

Dalibor Neděla ve skifu dorostenců skončil na třetím místě a ve dvojskifu společně s Adamem Jurčíkem bral také bronz.

Starší žáci Břeclavi v soubojích s o rok staršími soupeři zůstávají zatím mimo medailové pozice. „Ve čtyřce s kormidelníkem startující Rylich, Vlašic, Kubík, Turek a kormidelník Nešpor poznali hořkost porážky, když skončili na neoblíbené bramborové pozici. Podobný osud je čekal ve čtyřce párové, kde vystřídal Turka Mitrič," komentoval další páté místo Akai.

Lukáš Rylich zajel dobrý závod ve skifu starších žáků a cílovou pásku protnul na stříbrné pozici. Ve dvojskifu starších žáků dojel Mitrič s Vlašicem na bronzové pozici, před posádkou Rylich s Panáčkem. Kubík s Turkem byli šestí.

Tento týden čeká veslaře regata v Neratovicích.