Letošního ročníku se tradičně zúčastnila kompletní česká špička nejen v kategoriích mládežnických, ale i v seniorské. Na startu se objevili všichni účastníci loňského mistrovství světa včetně kralujícího mistra světa a Evropy Ondřeje Synka a čtvrté nejlepší skifařky z mistrovství světa a stříbrné z evropského šampionátu Mirky Knapkové. Tento závod byl pro všechny posádky zároveň kontrolou připravenosti na nadcházející sezonu.

Břeclavští veslaři zazářili v prvních letošních závodech na vodě v kategorii dorostu, kdy dvojka bez kormidelníka ve složení Lukáš Helešic a Richard Rampula vybojovala stříbrnou medaili a Jakub Starnovský na skifu bronzovou medaili.

Ve stejném závodě skifařů skončil Petr Rampula na 11. místě a David Halady byl pětatřicátý. V závodě skifu dorostenek dojela břeclavská naděje Anežka Buzrlová na slušném pátém místě a dvojka bez kormidelnice Markéta Akaiová a Dagmar Nováková projela cílem na dvanáctém místě .

V mužské kategorii lehkých vah startovala kompletní česká špička, včetně dvou břeclavských skifařů. Martin Mikýsek a Aleš Suský si nevedli vůbec špatně. Martin si svým šestým a Aleš osmým místem zajistili účast na kontrolních reprezentačních závodech, které se konají za dva týdny v Račicích.

JOSEF AKAI