Že na veslařských trenažérech se dá závodit leckde, potvrdili pořadatelé, kteří umístili trenažéry do prostředí prostorné banky s dobrým zázemím.
Prostor byl otevřen i pro náhodné kolemjdoucí, kteří v mrazivém počasí, kdy teploty sahaly hluboko pod bod mrazu, uvítali možnost se při povzbuzování na chvíli ohřát.

Jako první z břeclavských veslařů se představila Robina Bolečková, která svůj závod ovládla a podařilo se jí poprvé zajet čas pod čtyři minuty.
Toto vítězství zkoušel napodobit Kryštof Kouřil, který v konkurenci o rok starších závodníků skončil na výborném třetím místě ve velmi nabitém závodním poli. Petr Rampula potvrdil své kvality a zvítězil před dalším břeclavským závodníkem Ludvíkem Koňaříkem, který si zlepšil své osobní maximum.

Svůj osobák si zlepšil také Richard Rampula, který skončil ve vyrovnaném závodním poli na 8. místě. Svůj první závod letošní sezony vyhrál junior Martin Mikýsek, ten dosáhl času 6:33, který se může srovnávat s českou špičkou, a potvrdil tak naději na nominaci na Mistrovství světa juniorů, které se uskuteční v ČR. Další břeclavský junior Jan Krátký si zlepšil své osobní maximum a dostal svůj čas pod 7 minut a to znamenalo pěkné 5. místo.

Pro Aleše Suského bylo zklamáním, že nemohl závodit ve své obvyklé váhové kategorii, ale musel soupeřit s mnohem těžšími a vyššími závodníky, kteří mu dali zabrat, ale nakonec vybojoval solidní 6. místo.
Pořadatelé připravili medaile z perníku, které často ihned skončily v žaludku mlsných závodníků.

BLANKA MIKÝSKOVÁ