Velkého úspěchu dosáhli břeclavští veslaři na mezinárodní regatě v Brně, která se konala tento víkend na brněnské přehradě.

Tradičně se sjíždí na tuto regatu evropská špička, která zde má jednu z posledních možností porovnat sílu soupeřů před mistrovstvím světa juniorů či dorosteneckým středoevropským mistrovstvím států CEFTA.

Právě na základě výsledků z této regaty se dělala konečná nominace dorosteneckého reprezentačního družstva na mistrovství států CEFTA.

Z břeclavských veslařů dosáhl nejlepšího výsledku Martin Mikýsek v závodě skifu dorostenců, kde ve finále jako jediný český zástupce zvítězil před skifaři z Německa, Rumunska, Maďarska, Rakouska a Slovinska a je v nominaci na skifa.

„Martin se v závěru dokázal vybičovat k nadživotnímu výkonu,“ chválil svého svěřence trenér Josef Akai.

Čtyřka bez kormidelníka dorostenců ve složení Josef Akai, Jan Krátký, David Malík a Adam Šmerda svým bojovným výkonem obsadila třetí místo za lodí Slovinska a lodí brněnského společenství a je v nominaci na čtyřku s kormidelníkem.

V konečné nominaci reprezentačního družstva mají břeclavští dorostenci největší zastoupení ze všech oddílů z ČR.

„Je to určitě potěšující. Máme největší zastoupení z ČR. Tento šampionát je nejvyšší dorostenecká meta a my doufáme, že dosáhnou úspěchu i tam,“ věří trenér veslařů Josef Akai.

V dalších závodech bojovali břeclavští následovně:
Tereza Sovová skončila na třetím místě v závodě osem juniorek ve společenství se závodnicemi z Přerova, Uherského Hradiště a ČVK Brno.

Petra Pafkovičová v závodě dvojskifů dorostenek ve společenství s hodonínskou veslařkou zvítězily ve finále B a obsadily 7. místo.

Taktéž vítězství ve finále B a 7.místo obsadila čtyřka párová dorostenců J. Akai, M. Mikýsek, J.Krátký a D.Malík.

O stupínek níže na 8.místě skončil Aleš Suský ve čtyřce párové juniorů s hodonínskými veslaři.

Další břeclavské posádky – Petra Pafkovičová na skifu, dvojskif dorostenců Ladislav Jelen a Miroslav Nádvorník, dvojskif juniorů Miroslav Čapka, Aleš Suský a juniorský skifař Tomáš Malinkovič – se ze silného mezinárodně obsazeného startovního pole neprobojovali přes síť rozjížděk dále.

„Je to velké ocenění naší práce. Budeme dál tvrdě trénovat. Pro všechny nominované je to zatím vrchol kariéry. V juniorech potom budou mít více možností,“ předjímal Akai.

Šest jeho svěřenců se tak 4. až 6. června představí na maďarském jezeru Velence.

Josef Novotný