Závod měl letos největší mezinárodní konkurenci, kterou tvořili závodníci Čech, Moravy, Slovenska, Polska, Rumunska, Maďarska, ale i Běloruska, Moldavska a Ruska.

Jarní prázdniny a lyžařské soustředění byly příčinou toho, že se letos tohoto podniku zúčastnila z Břeclavi jenom hrstka veslařů.
Pro mládežnické kategorie byly oživením závody slovenské školské ligy, která dokazuje, že veslovat na trenažéru může každý. Ne každý však je schopen dosáhnout výsledku, který dosáhl v kategorii starších žáků Ludvík Koňařík.

Kilometrovou vzdálenost ujel za 3:26,4 a s náskokem čtyř vteřin zvítězil před Pazderou z Neratovic. Výkon Robiny Bolečkové poznamenala viróza a taky fakt, že závodila se závodnicemi o rok staršími. Výsledkem bylo šesté místo.

V kategorii mužů do 72 kg nastoupil Aleš Suský, který se během celého závodu držel na druhém místě za hodonínským Viktorou, v závěru mírně ztratil a dojel si pro bronzovou medaili, kdy jej překonal ještě závodník z Piešťan.
Břeclavští veslaři se již teď soustředí na letošní školský pohár, který se uskuteční 26. března v břeclavském Domě školství.

FRANTIŠEK PAFKOVIČ