„V letošním roce se zvětšila členská základna nejen našeho klubu, ale i ostatních, a proto byl boj o cenné kovy náročnější než v minulých letech. Navíc panovala extrémní vedra," naznačila na úvod jedna z veslařem břeclavského klubu Markéta Nedělová. I přes všechny překážky se Břeclavským opravdu dařilo.

V kategorii mladších žákyň Břeclav přišla díky nemoci o svoji velkou medailovou naději, Terezu Hlavinkovou. Její oddílová kolegyně Lucie Štěpánková, která získávala zkušenosti, vypadla na skifu i dvojskifu již v rozjížďkách.

Největší úspěch mladších žáků zaznamenali Jan Holbík a Dalibor Neděla spolu se závodníky z Otrokovic a Uherského Hradiště na párové čtyřce s kormidelníkem Alešem Suským.

„Díky mohutnému finiši se dokázali probojovat ze čtvrtého místa až ke stříbru. Honza Holbík pak na skifu dosáhl pátého místa a Dalibor Neděla spolu s hodonínským Svitákem na dvojskifu šestého místa v malém finále," vyjmenovala Nedělová úspěchy nejmladších.

Vůbec nejmladším zástupcem SVK Břeclav byl Vlastimil Duchoň, který zvítězil na skifu ve finále B.

„Čistě břeclavská loď ve složení Ondřej Klimovič, Radim Dovrtěl, Marek Kašpar a David Novák se nedokázala z rozjížděk probojovat dál. Jakub Klimovič pak společně s veslaři Otrokovic skončil na slušném pátém místě," prozradila mladá veslařka.

Bratři Klimovičové se na dvojskifu dostali do velkého finále, kde skončili pátí. Jediným skifařem startujícím za SVK Břeclav byl Radim Dovrtěl, který si vyjel 9. místo.

Hned dvě medailová umístění získaly dorostenky. Pro zlato a titul mistryně republiky si na čtyřce párové způsobem start-cíl přijela právě Markéta Nedělová. Ve stejné disciplíně startovaly také Eva Šragová s Robinou Bolečkovou. Ty vyhrály malé finále. Další medaili do sbírky břeclavských dorostenek představovalo stříbro z párové čtyřky s kormidelníkem, které získaly Markéta Nedělová s Evou Šragovou.
Úspěšní byli také břeclavští dorostenci. Titul získali Lukáš Helešic, Petr Rampula a Richard Rampula společně s Šimoníkem z Uherského Hradiště na párové čtyřce. Také čtyřka nepárová, ve které seděl Lukáš Helešic a Richard Rampula, nedala nikomu šanci a přijela si pro zlato. Další medaili, bronzovou, přidali Helešic a Richard Rampula na dvojce bez kormidelníka.

Překvapením byl speciálně pro tyto závody sestavený dvojskif Petr Rampula a Lukáš Košťál. Šesté místo nakonec představovalo dobrý výsledek.

Velké naděje byly vkládány do skifaře Petra Rampuly, zbyla na něj však jen neoblíbená čtvrtá příčka.

Jediný břeclavský zástupce kategorie mužů do 23 let, Aleš Suský, proměnil každý ze svých startů v medaili. Stříbro získal na skifu lehkých vah, kdy nestačil jen na suverénního Viktoru z Hodonína. Stříbrný byl také na dvojskifu lehkých vah s veslařem z pražské Dukly.

„Dva nejlepší dvojskify lehkých vah poté společně usedly do párové čtyřky a rozdaly si to s párovkami těžkými. Tento boj přinesl Aleši Suskému bronz," popisovala Nedělová úspěchy svého oddílového kolegy.

Závodnice ženské kategorie Petra Pafkovičová startovala v méně obsazeném závodě párových čtyřek a společně se svými spolubojovnicemi získaly bronz.

Celkem tedy Břeclavští přivezli tři mistrovské tituly, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile, což lze považovat za velmi slušný výsledek. Podíl na úspěchu celého klubu mají bezesporu také trenéři František Pafkovič, Josef Akai a Jan Michálek.