Břeclavští se rozhodně neztratili, opět zabodovali a přivezli od každé medaile jeden exemplář. Dvě nejcennější medaile připadly dvacetileté Anežce Buzrlové, bronz si na krku z Račic odvezl o pět let starší Aleš Suský.

„Anežka startovala na osmě v silném moravském společenství. Tato posádka porazila hlavní soupeřky z pražské Slávie, která letos získala vítězství na slavných Primátorkách, o celé dvě délky lodě," popsal první cinknutí cenného kovu pro Břeclav Akai.

Obrácené pořadí

Další medaili, a to stříbrnou, si vyjela Buzrlová v závodě čtyřek bez kormidelníka. V něm se role vyměnily a posádka Slávie slavila titul poté, co na prvních pěti stech metrech dvoukilometrové tratě zrychlila a vedení si udržela až do konce.

Buzrlová si tak vylepšila bilanci z loňska, kdy zvítězila jen na čtyřce. „S letošními výsledky spokojená, jen mě trochu mrzí, že jsme na čtyřce nedokázaly udržet tempo jaké jsme chtěly," tvrdila rodačka z Velkých Bílovic a pokračovala.

„Bylo to náročné, kromě soupeřů jsme bojovali i s počasím, protože chodíme na vodu minimálně půl hodiny před startem a tam už se nikam schovat nemůžeme. I proto svaz doporučil všem veslařům mít na hlavě čepice," poznamenala Buzrlová.

Třetí cenný kov, bronzový, připadl v závodě párových čtyřek Aleši Suskému, který sedl do lodi se závodníky z Pardubic.

Dvě „brambory"

Dvojskify tentokrát medaile nepobraly, i když k nim nebylo daleko. „Na čtvrté pozici dojela Markéta Nedělová s Anežkou Buzrlovou ve dvojskifu do 23 let. V boji o bronz je porazily Brňačky. Ve dvojskifu mužů lehkých vah dopadli stejně Petr Rampula s Alešem Suským. Jen s tím rozdílem, že je o cenný kov obrala bratrská dvojice z Otrokovic," komentoval trpká umístění trenér Akai.

Rampula i Suský startovali ještě ve skifařském finále A. První jmenovaný skončil mezi veslaři do 23 let na šestém místě a Aleš Suský ve skifu lehkých vah na páté pozici.

Skif žen a finále B bylo záležitostí Břeclavanky Markéty Nedělové, která zvítězila s jasným náskokem a celkově jí tedy patří sedmé místo.

Junioři Petr Schmidt a Jakub Klimovič startující prvním rokem mezi juniory se ve dvojskifu neprobojovali do z rozjížděk a ve čtyřce párové skončili na desátém místě.

Titul mistra republiky získal v dresu pražské Dukly i odchovanec Břeclavi Lukáš Helešic na dvojce bez kormidelníka s Jakubem Podrazilem. „Lukáš s kolegou se pořádně zapotili. V cíli zvítězili před Rakušany jen o necelou vteřinu," dodal Akai.