„V kategorii jednotlivců se dařilo nejvíce v mladších žačkách Tereze Hlavinkové, která přijela těsně druhá. Jen jedna desetina vteřiny ji navíc rozhodla o druhém místě Honzy Holbíka,“ referoval o prvních medailích předseda břeclavského SVK Břeclav František Pafkovič.

Přesně v polovině výsledkové listiny se mezi mladšími žáky umístil ještě na čtrnáctém místě Dalibor Neděla.

Mezi dvanáctiletými staršími žáky dojel Radim Dovrtěl na třináctém místě a v nejnabitější kategorii o rok starších veslařů dojel Jakub Klimovič na sedmém místě, jeho bratr Ondřej na jednatřicátém, a konečně Tomáš Hradil na 36. místě. „Naopak Marie Hlavinková dokazuje, že jí trenažéry sedí. Mezi mladšími dorostenkami přijela do pomyslného cíle druhá a doplnila tak dorostenecké medaile starších oddílových kolegyň Evy Šragové, která zvítězila těsně před Markétou Nedělovou,“ chválil Pafkovič ženské účastnice závodu.

„V kategorii družstev mladších žáků dojel břeclavský tým ve složení Holbík, Neděla a Hlavinková na druhém místě. Mezi dospělými dojelo družstvo v sestavě Helešic, Pafkovič a Pafkovičová na čtvrtém místě těsně před družstvem Richard a Petr Rampulovi, Marie Hlavinkové a Robina Bolečková,“ vyjmenoval předseda břeclavského oddílu první dva týmy s jejich umístěními a pokračoval.

„Poslední družstvo doplnil ještě náš žák Jakub Klimovič, který závodil s Davidem Haladym, Evou Šragovou a Markétou Nedělovou. Ti dojeli nakonec desátí,“ poukázal bývalý výborný veslař na to, že se jednotlivcům dařilo lépe.

Dorostenci si v Pardubicích obhlíželi hlavně soupeře pro druhé kolo Českého poháru, které se jede tuto sobotu v sousedním Hodoníně. Dopřáli si volnější víkend, protože v minulém týdnu se zúčastnili náročných testů pro zařazení do Sportovního centra mládeže.

„Na základě dosažených výsledků je tam pro nadcházející období zařazená dorostenka Marie Hlavinková, dále dorostenci Lukáš Helešic a Richard Rampula. V juniorech se podařilo pokořit časový limit Jakubu Starnovskému, který byl v absolutním pořadí bez rozdílu věku čtvrtý,“ doplnil dva týdny staré úspěchy Pafkovič.

Pro zbylé závodníky, kteří se těchto testů pro nemoc nezúčastnili, je připravený náhradní termín na začátku nového roku.