Podobně jako v minulých letech se i tentokrát diváci těšili na souboje českých reprezentantů. Ve všech kategoriích se zúčastnili elitní závodníci. Jako první hájila břeclavské barvy Anežka Buzrlová v závodě dorostenek. Ta skončila na 5. místě a zlepšila si svůj osobní rekord o pět vteřin.

Dále pak následoval dorostenec Jakub Starnovský, kterému bronzová příčka unikla jen o jedinou vteřinu. Zároveň si tím zlepšil osobní rekord o pět vteřin.Richard Rampula a David Halady, jakožto dorostenci prvním rokem, skončili v polovině startovního pole a získali na trenažérech v této kategorii cenné zkušenosti.

Závod, který byl nejvíce nabitý reprezentanty, byl v kategorii mužů lehkých vah, kde startovali tři naši zástupci. Martin Mikýsek měl v Hradci nejblíže k medaili. V závěru závodu Mikýsek mocně stahoval náskok závodníků z Dukly, ale desetina vteřiny mu chyběla na obsazení bronzové příčky. I přesto si zlepšil čas o dvě sekundy. Aleši Suskému se závod také povedl, skončil na 7.místě a zlepšil se o čtyři vteřiny.

Naopak nespokojen se závodem byl Jan Krátký, který druhou část závodu nejel podle svých představ a skončil v druhé polovině startovního pole. V posledním a početně méně obsazeném závodě žen Petra Pafkovičová zajela svůj nejlepší letošní čas a skončila na čtvrtém místě.

JOSEF AKAI