Čtyřdráha vytýčená na klikaté řece Moravě byla pro všechny závodníky zkouškou dovedností. Břeclavští veslaři mají v letošním roce téměř všechny závodníky, kteří přestoupili do vyšší věkové kategorie a naráží na závodníky, kteří jsou o rok starší.
S tímto se musí vypořádat i loňští žákovští mistři republiky na čtyřkách. Přesto si medaile za vítězství vybojovali žáci Pafkovič, Svoboda, Novák, Petrjanoš s kormidelnicí Troškovou. Petrjanoš s Novákem vyhráli i dvojskif. Matěj Petrjanoš byl členem vítězné párové čtyřky, která vznikla společenstvím oddílů Břeclavi, Brna, Otrokovic.

Michal Novák do poslední chvíle sahal po vítězství v závodě skifů. Ve dvojskifu nejmladších žáků zvítězili s přehledem Jakub Starnovský s Richardem Rampulou. Dorostenci se umístili v závodech dvojskifů, když Akai s Krátkým dojeli třetí a Malík se Šmerdou čtvrtí.

Na skifu Mikýsek zvítězil v malém finále. Petra Pafkovičová s Křístkovou z Uherského Hradiště zvítězily ve dvojskifu dorostenek. Pavel Bortlík s Tomášek Svobodou dojeli na dvojce bez kormidelníka dorostu na druhém místě a v juniorech Martin Bortlík se Suským dojeli na místě třetím.
Pro Terezu Sovovou byla rozjížďka a nakonec i start ve finále skifů dorostenek ostrou zkouškou po přechodu z minibiků.